İspanya’da 2 Aylık ESC Gönüllülük Projesi

Selamlar, ben Kovan Youth ekibinden Mevlüde. Yurt dışı için kurduğunuz hayalleriniz varsa artık hayal olarak kalmayacak ESC Projeleri yurt dışına çıkmanız için bir fırsat, bende bugün sizlere İspanya’da 2 ay boyunca sürecek olan gönüllülük projesi ile geldim. Çeşitli eğitimler alabileceğiniz, bilgi ve birikimler kazanabileceğiniz bir proje. Gelin detaylarına bakalım.

Proje Hakkında

22 EKİM – 21 ARALIK tarihleri arasında İspanya/ Alpujarras, Granada’ da gerçekleşecek olan projenin amacı İspanya daki Akdeniz ormanlarının yenilenip tekrardan hayata kazandırılması için ağaçlandırılmasını sağlamaktır. Gönüllüler bu proje de tohum ekme yoluyla rejenerasyonun devam eden araştırmasında, ekoloji konusunda bilgiler edinerek topluluk oluşturma ve kırsal alanlarda yaşama konularının paçası olup teşvik etmede yardımcı olacaktır.

Proje Kapsamında Eğitim Ve Karşılanacaklar

Gönüllüler faaliyet sırasında İngilizce ve İspanyolca dil eğitimi fırsatına sahip olacak. Tohum ekme, peyzaj yenileme, kültürlerarası farkındalık, ekoloji, sağlık, kişisel bakım ve temel vejetaryen mutfağı konularından eğitimler alacak ve bunun yanında haftada bir öğleden sonra düşüncelerini paylaşıp tartışabileceği akıl hocası olacak. Gönüllüler projeye haftada 30-38 saat ayıracaktır.

Gönüllü, Albergue of Orgiva’daki ortak evlerde kalacak ve yemekler gönüllüler arasında dönüşümlü ve vejetaryen odaklı pişirilecek ve beraber yenecek.Ulaşım elektrikli bisikletler ile sağlanacak. Konaklama, gıda, seyahat masraflarının hepsi karşılanacaktır.

Katılımcı Profili

18- 30 yaş aralığında;

  • Temel seviyede İngilizce ve İspanyolca bilen,
  • Motivasyonu yüksek, grup çalışmasına uyabilen,
  • Sağlık, çevre, geri dönüşüm- yenileme konularına ilgili gençler başvurabilir.

Proje Konumu: Alpujarras, Granada/ İspanya

Proje Tarihi: 22 ekim- 21 Aralık 2023

Son Başvuru Tarihi: 23 Temmuz

İSPANYA’ 2 AYLIK ESC GÖNÜLLÜLÜK PROJESİNE BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top