İspanya’da 48 Haftalık ESC Erasmus+ Projesi

İspanya Lousame’de 48 Haftalık Uzun Dönem ESC Erasmus+ Gönüllülük Projesi

 

Proje Hakkında

 

Proje, Lousame belediyesinde (La Coruña eyaleti) Nisan’dan Şubat’a kadar (10 ay) geliştirilecektir. Lousame, 93 km² coğrafi alana ve 3.350 nüfusa sahip kırsal bir belediyedir. Kuruluş yıl boyunca farklı kültürel etkinlikler (yaz kampları…), sosyal etkinlikler (Gündüz Merkezindeki etkinlikler, yaşlılarla etkinlikler…), spor vb. organize eder. Önerilen faaliyetler, farklı faaliyet bloklarını kişisel destekle sağlayarak iki gönüllünün görevleri ağırlıklı olarak gençlik ve sosyal hizmetler alanında geliştirilecek, ancak aynı zamanda kültür, spor vb. katılan gençlerin kişisel, eğitimsel ve mesleki gelişimleri için beceri geliştirdikleri veya edindikleri yaygın eğitim alanıdır.

Yemek, Konaklama ve Seyahat

İki gönüllünün konaklaması, etkinlik yerine yakın bir evde veya iki gönüllü tarafından paylaşılan bir apartman dairesinde olacaktır. İki gönüllüye destek için bir miktar para verilecek. Proje süresince bir belediye çalışanı gönüllülere barınmadan aktivite yerine transferinde eşlik edecek ve bittiğinde gönüllüler barınma yerine transfer edilecektir. Ayrıca her gönüllünün etkinliklere gitmesi için bir bisiklet sağlanacaktır.

 

Faaliyet Sırasında Eğitim

Gönüllünün görevleri koordinatör tarafından koordine edilecek ve denetlenecektir. O zamanlar arasında doğrudan iletişim olacak ve periyodik toplantılar yapacaklar. Katılımcı gönüllülere bu amaçla oluşturulan online platform (Erasmus+OLS) aracılığıyla dil eğitimi verilecek ve sorularını çözmeleri için destek sağlanacaktır.

 

Katılımcı Profili

Sosyokültürel projelere katılmaya istekli genç ve dinamik insanlar. Katılımcı, dinamik, açık ve iletişime açık insanlar olmalarına öncelik vereceğiz. Faaliyetlerin geliştirileceği bölgenin özelliklerini, ayrıca ekipler ve gruplar halinde çalışabilme yeteneklerini dikkate alarak kırsal bir ortamda yaşama uyumlarını da dikkate alacaktır.

Proje Şehri: Lousame Spain
Proje Tarihleri:
 01/04/2023 to 29/02/2024
Son Başvuru Tarihi: 11/02/2023

Başvuru İçin linke Tıklayınız

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart
Scroll to Top