İspanya’da 8 Aylık Uzun Dönem ESC Projesi

Çocuklar ve gençlerle vakit geçirmekten hoşlanıyorsanız bu proje tam da size göre olabilir. İspanya’nın Barselona şehrinde düzenlenecek bu projenin detayları yazımızda.

Çocuklar İçin Abi Abla Gençler İçin Dost

Bu proje ile 3 yaşında birisiyle oyun oynarken birden kendinizi 16 yaşında birisinin projelerine kulak verirken bulabilirsiniz. Üç farklı alt proje başlığı sayesinde geniş bir yaş aralığına destek olmayı amaçlayan bu proje boyunca sizlere eşlik edecek eğitim ve gençlik uzmanları bulunacak.

Gönüllülerin Yer Alacağı Çalışmalar

 • Gelecek etkinlikler için planlama ve koordinasyon sağlama
 • Kuruluşta yapılan eğitim konulu araştırmalara katılmak
 • Gençler ve çocuklar için yaratıcı etkinlikler planlamak
 • Çocuklar ve gençlerle oyun oynamak, okuldan almak/bırakmak, sportif faaliyetlerine destek olmak, derslerinde yardımcı olmak, atölyeler düzenlemek, Noel ve Paskalya gibi önemli tarihlerde onlarla vakit geçirmek vb.

Konaklama – Yemek – Seyahat

Gönüllüler Manresa’da bulunan bir apartman dairesinde konaklayacak, dairede 3 gönüllü kalacak ve her birinin kendine ait odası olacak. Katılımcılara aylık 150€ cep harçlığı sağlanacaktır.

Katılımcı Profili

Bu projenin 1 kişilik kontenjanı var. Kuruluş bu kontenjan için çocuklar ve gençlerle çalışmaya hevesli bir o kadar da onlara karşı sabırlı ve empati kurabilen bir gönüllü arıyor. Katılımcının spor ve el işleri konusuna kabiliyetli olması yapılacak etkinlikler açısından oldukça kritik. Son olarak küçük yaşta çocuklarla da çalışılacağı için temel anlamda İspanyolca bilen adaylar kesinlikle öne çıkacaktır.

📍Lokasyon: Manresa/Barselona – İspanya

🗓️Proje Tarihi: Nisan 2023 – Aralık 2023

Son Başvuru Tarihi: 13.03.2023

DETAYLI BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN

2 thoughts on “İspanya’da 8 Aylık Uzun Dönem ESC Projesi”

 1. İyi akşamlar kardeşim bir şey soracaktım
  29 Nisan tarihli bir gençlik projesine katılımcı olmak için asgari doğum tarihi ne olmalı ?
  28 Ekim 1992 tarihli birisi katılabilir mi

  1. İyi akşamlar. Genel anlamda ESC projeleri için başvuran gönüllülerin başlangıç tarihinde 18-30 yaş aralığında olması koşuldur. Yanlızca gençlik çalışanlarının hareketliliği projelerinde yaş sınırı yok. Dolayısıyla bu proje için maalesef 1992 doğumlu birisi gönüllü olamıyor.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top