Romanya’da 52 Haftalık Uzun Dönem ESC Projesi

Selamlar, bugün yine sizlerle muazzam bir uzun dönem ESC projesinin detaylarına bakacağız. Bu uzun dönem projede kendinizi geliştirmek adına birçok faaliyette yer alacaksınız. Hadi detaylara geçelim. 

Dolu Dolu Bir Proje

Gönüllüler, proje esnasında kırsal kesimdeki gençler için güvenli ve heyecan verici bir bir alan yaratmak için beraber çalışacaklar. Proje, resmi olmayan öğretim yöntemlerini kullanarak gençler için eğitici, kültürel ve sanatsal faaliyetleri planlamayı ve organize etmeyi içeriyor. Gönüllüler ana dillerini paylaşmak, sanatsal çalışmalarda atölyeleri ve üretimleri yönetmek, hatta tiyatro eğitimi vermek gibi fırsatlara sahip olacaklar. Ayrıca gönüllüler; diğer topluluklara yapıcı teknikler ile, alan kısıtlamaları gibi konularda yardımcı olmaları için gerekli her türlü bilgi ve ekipmanla donatılacaklar. Tabii ki bu tarzda yürütülen çalışmalar, gönüllülere hem faydalı yetenekler hem de önemli bilgiler olarak dönüş yapacak, deneyim kazanmalarını sağlayacak. 

Proje Sırasındaki Aktiviteler

Projenin ilk ayı tamamıyla eğitimlerle geçecek. Gönüllüler, hızlı bir adaptasyon süreci için eğitim alacaklar ve hemen sonrasında direkt atölyelere girecekler; proje yönetimi, iletişim, ekip çalışması ve liderlik gibi yetenekler hakkında uygulamalı öğrenim görecekler. Ayrıca projede; sürdürülebilir tarım, topluluk gelişimi ve çevresel eğitim de ele alınacak. Pek tabii gönüllüler bütün vakitlerini çalışmakla geçirmeyecek, aynı zamanda ortamı canlı tutmak adına eğlenceli birçok aktivitede yer alacaklar.

Gönüllülerde Aranan Özellikler

Proje için, kırsal alandaki gençlerle çalışmaya hevesli, aktif gençler aranıyor. Pozitif tutum ve istekliliğin ön planda olması gerektiği gibi, katılımcılardan spesifik bir yeteneğe veya deneyime sahip olmaları beklenmiyor. Eğer ki özel bir yeteneğe sahipseniz de bunu projeye dahil edebilmek için bunun hakkında seve seve sizi dinlemek istiyorlar. Projede farklılıklara değer veriliyor, tüm kültürlerden gönüllülere kapılar açık. 

Konaklama, yemek ve ulaşım

Gönüllüler, tam donanımlı bir mutfak ve Wi-Fi içeren bir evde konaklayacaklar. Ayrıca Romen SIM kartları da olacak. Hatta gönüllülerin bölgeyi keşfetmek için bir arabaya bile erişimi olacak. Bunlarla beraber günlük olarak yemek ücreti ve harçlık da alacaklar. Tüm seyahat masrafları da karşılanacak. 

📍Projenin Konumu: Cogealac, Romanya

📅Proje Tarihi: 01.05.2023 – 30.06.2024

⏰Son Başvuru Tarihi: 01.06.2023

 

PROJE HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart
Scroll to Top