İspanya'da Kısa Dönem ESC Projesi

İspanya’da Kısa Dönem ESC Projesi

Selamlar ben kovan ekibinden Umut ve bugün sizlere İspanya’da düzenlenen kısa dönem ESC projesini aktaracağım. Projeye “Beyond Bordes” yani “Sınırların Ötesinde” ismi verilmiş.

Proje Hakkında

“Sınırların Ötesinde”, daha az fırsata sahip insanlar arasında gönüllülük faaliyetlerini teşvik etmeyi amaçlayan özel bir programdır. Program sosyo-ekonomik sorunlarla, sosyal engellerle, eğitim zorluklarıyla, fiziksel ve zihinsel zorluklarla karşılaşabilecek veya rahatsız olmayanlara fırsatlar sunmaya adanmıştır. Herkesin gönüllü olma şansını hak ettiğine inanan ve kişisel gelişim ve gelişimi teşvik eden destekleyici bir ortam sağlamaya kararlılar. Uluslararası bir Katalan çalışma kampında ağırlanacak, diğer tutkulu gönüllülerle birlikte çevre, yenileme veya arkeolojik projeler üzerinde gönüllü olarak 15 gün geçireceksiniz.

Konaklama, Yemek ve Seyahat Masrafları

Konaklama seçenekleri, çalışma kampının Katalonya’daki yerine göre değişir. Bununla birlikte, genellikle çalışma kamplarının katılımcıları kırsal alanlarda yaşamaktadır ve konaklama, gerekli tüm olanaklarla birlikte çadırlarda, okullarda, pansiyonlarda veya spor salonlarında olabilir. Seyahat masraflarının tamamı Erasmus+ mesafe hesaplayıcısına göre karşılanır, cep harçlığı ve sağlık sigortasına erişim sağlanır.

Katılımcı Profili

Bu projedeki katılımcılar, engelliler, sağlık sorunları veya işlevsel çeşitlilik, eğitim ve öğretim sistemleriyle bağlantılı engeller, kültürel farklılıklar ve sosyal, ekonomik, ayrımcılık veya coğrafi engeller dahil olmak üzere daha az fırsata sahip gençler olarak tanımlanacaktır.

Proje Yeri: Barselona / İspanya

Proje Faaliyet Tarihi: 01/07/2023 – 31/08/2023

Son Başvuru Tarihi: 20/06/2023

Başvuru Linki

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top