İtalya’da 10 Aylık Uzun Dönem Erasmus+ ESC Gönüllülük Projesi Fırsatı

İtalya’nın Palermo Kentinde 10 Aylık Uzun Dönem Erasmus+ ESC Gönüllülük Projesi Fırsatı!

Proje Faaliyeti Hakkında

Enventare Insieme, 6-30 yaş arası gençlere fırsatlar ve destek sunmak için bir gençlik merkezi yönetmektedir. Gönüllü, gençlik merkezindeki çocuklara, gençlere ve gençlere yönelik organizasyonun günlük faaliyetlerine destek olacaktır. Bunlar arasında müzik laboratuvarlarına destek ve/veya medya laboratuvarlarına destek ve dernek tarafından yapılan çalışmaları tanıtmak için görsel-işitsel materyallerin üretimi yer alacaktır. Gönüllüler ayrıca kodlama (dijital beceriler), çizim, dans, tiyatro, çevre eğitimi ve aktif vatandaşlık konularında düzenli laboratuvarlara katılacak; Noel, Karnaval, Paskalya zamanında gençlik merkezi etkinliklerinde destek; merkez dışındaki etkinliklerde çocuklara ve çocuklara eşlik etme desteği.

 

Konaklama, Ulaşım ve Yeme-İçme Hakkında

Konaklama: Gönüllü, başka bir gönüllü ile paylaşılan çift kişilik odada ağırlanacaktır. Daire ihtiyaç duyulan her şeyle donatılmıştır (su, elektrik, ısıtma, mobilya) ve ücretsiz wi-fi mevcuttur. Konaklama şehir merkezindedir ve toplu taşıma ile iyi bağlantılara sahiptir. Bireysel destek: aylık nakit ödeneği (günlük 5,00 Euro) Yiyecek: aylık nakit ödeneği (aylık 120,00 Euro) Seyahat masrafları (gidiş ve dönüş):  275 Euro’ya kadar karşılanır. Sigorta: Cigna sigorta programına kayıt yapılır.

İtalyanca Dil Eğitimi Desteği Verilecektir.

Katılımcı Profili

21-30 yaş arası olmak,  Çocuklarla çalışmak için güçlü motivasyona sahip olmak
Takım çalışmasına yatkın, açık fikirli, sosyal ve esnek – Enstrüman (gitar, davul, piyano vb.) çalabilme veya görsel-işitsel materyal üretebilme. Yaratıcılık ve sanatsal beceriler (çizim, heykel, tiyatro, dans vb.) farklı kültürel bağlamlara uyum sağlama gibi yetenekler aranmaktadır.

Proje Yeri : Palermo İtalya
Proje Tarihleri: 01/03/2023 – 01/12/2023
Son Başvuru Tarihi: Belirtilmemiştir.

Başvuru ve Detaylar İçin Tıklayınız

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top