İtalya’da 12 Aylık Uzun Dönem ESC Projesi

Erasmus+ projeleri, ESC projeleri ve yurt dışı programları gençlerin ilgisini çekmeye devam ediyor. Birbirinden muazzam etkinliklerin, çeşitli aktivitelerin olduğu bu harika proje siz gençlerle. Kuzey İtalya’nın; bolonez sosa adını veren, Avrupa’nın en eski üniversitesine ev sahipliği yapan Kızıl Şehir lakaplı Bolonya’da bir yılını geçirmek ister misin? Üstelik bu bir yıl istersen Temmuz’da istersen Kasım’da başlayacak.

İçerik Üreterek Avrupa’yı Tanımak

Bolonya gibi tarihte önemli yer tutan bir metropol, gençlerin ESC deneyiminin tadına tamı tamına varabilmesi için özellikle seçilmiş. Proje boyunca gençler Avrupa’yı diğer gönüllülerle birlikte keşfedebilecekler. Ayrıca bu proje Avrupa’daki farklı fırsatların kapılarını da aralamanıza vesile olabilir.

Projede Kapsamında Yürütülecek Çalışmalar

  • Sosyal medya hesaplarının yönetimi
  • Sosyal medya için içerik üretimi (Facebook ve İnstagram için gönderi, hikaye ve reels)
  • Networking çalışmaları
  • Yerel etkinliklerde organizasyon ve katılım (dil etkinlikleri, okullarda yapılacak olan atölye çalışmaları, bilinçlendirme faaliyetleri vb.)

İtalya'da 12 Aylık Uzun Dönem ESC Projesi

Proje Süresince Verilecek Eğitimler

Gönüllülere proje öncesinde ve sırasında, Erasmus+ tarafından online İtalyanca eğitimi sunulacak. İhtiyaç halinde proje sahibi kuruluş da dil eğitimi organize edecek. Proje süresinin sonunda ise İtalyanca seviyenizin tespiti için bir sınav sağlanacak.

Konaklama – Yemek – Ulaşım

Katılımcılar Bolonya’daki bir apartmanda diğer üç gönüllü ile beraber konaklayacak; apartman iki adet iki kişilik oda, bir banyo ile mutfak ve yemek odasından oluşuyor. Yemek için verilecek aylık 150€’nun yanı sıra günlük 5€ cep harçlığı sağlanacak. Ulaşım masrafları Erasmus+ standartlarına göre karşılanacak, lokal ulaşım içinse kart sağlanacak. (Ulaşım masrafları ile ilgili daha detaylı bilgiye yazımızın sonundaki linkten ulaşabilirsiniz.)

Katılımcı Profili

Bu proje için biri Temmuz 2023 – Haziran 2024 diğeri ise Kasım 2023 – Ekim 2024 olmak üzere iki gönüllü aranıyor. Katılımcılarda aranan özellikler aşağıdaki gibi.

Adayın;

  • 18-30 yaş arasında olması, (Aksi belirtilmediği takdirde tüm ESC projelerinde geçerli.)
  • İletişim ve bilgi teknolojileri alanlarında bilgi ve deneyimi olması,
  • Medya ve iletişim konusunda çalışmaya motive ve hevesli olması,
  • Kendi bilgi, beceri ve deneyimlerini başkalarına aktarmaya istek duyması,
  • Websiteler, blogging, networking, video ve fotoğrafçılık, e-learning vb. alanlarda tecrübe sahibi olması. (Bu bir önkoşul değil ancak bunu sağlayan adaylar seçimde öne çıkacaktır.)

Lokasyon: Bolonya – İtalya

Proje Tarihi: Temmuz 2023 – Haziran 2024 / Kasım 2023 – Ekim 2024

Son Başvuru Tarihi: 30.4.2023

DETAYLI BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top