İtalya’da Kısa Dönem Gönüllülük Projesi

ESC projeleri, Erasmus+ projeleri ve diğer yurt dışı programları gençlerin ilgisini çekmeye devam ediyor. Birbirinden güzel etkinliklerin olduğu, çeşitli aktivitelerin yapıldığı muazzam bir projeyi sizlere aktarmaya geldim. Eğer hazırsanız kemerlerinizi bağlayın uçuşa geçiyoruz. İtalya’nın, Bari şehrinde gerçekleşecek olan bu harika proje siz gençleri bekliyor. Yaratıcılık ve gelişim gibi faaliyetlerinin olduğu, yerel ve uluslararası projelerde destek olunacağı ve İngilizce öğretimini destekleme gibi çeşitli faaliyetlerinin olduğu muhteşem bir proje. İsterseniz gelin proje detaylarını inceleyelim.

Proje Açıklaması

Projede çeşitli faaliyetler ve dolu dolu etkinlikler olacaktır. Ev yemekleri hazırlamaya yardımcı olmak ve misafirlere sunulması, yiyecek hazırlama, paketleme, kurulum ve yiyecek dağıtımına kadar mutfak faaliyetlerine yardımcı olacaklardır. Bir bahçede  gönüllü olmak, bahçe alanına bakma, bahçe bakımı yapma gibi çeşitli faaliyetler vardır. Bahçeleri sağlıklı tutma, yabani otları temizleme, bitkileri sulama, budama gibi etkinlikler olacaktır. Dikim ve hasat gibi bahçe yataklarına tohum veya fide dikimi gibi dolu dolu aktiviteler olacaktır. Katılımcılar çevre eğitimi, bahçe teknikleri veya biyolojik çeşitliliğin önemi gibi eğitimler de alabileceklerdir.

Proje Kapsamında Dahil Olacaklar

Konaklama, seyahat, yeme-içme gibi masraflar proje kapsamında dahil olacaktır.

Katılımcı Profili

ESC projelerinde ve diğer gönüllülük projelerinde bazı katılımcılarda aranan bazı özellikler vardır. Bu özellikler siz gençlerin projeye katılma olasılıklarını arttırır. Bu gönüllülük projesinde ise aranan özellikler :

  • 18-30 yaş arasında olan.
  • İngilizce seviyesi iyi olan.
  • Bahçe işlerinde gönüllü olmak.
  • Motivasyonu yüksek olan gençler.

Konum: İtalya, Bari

Proje Faaliyet Tarihi: 1 Ağustos 2023 – 30 Eylül 2023

Son Başvuru Tarihi: 21 Haziran Çarşamba Günü 23.59

İTALYA GÖNÜLLÜLÜK PROJESİNE DETAYLI BİLGİ ALMAK VE BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top