Almanya’da 12 Aylık Uzun Dönem ESC Projesi

Birçok genç hayali olan Avrupa’ya gitme şansını ESC projeleri ile bulabiliyorlar. ESC Projesi ile gençler Avrupa’yı gezme, tanıma gibi fırsatlardan yararlanabiliyor. Avrupa Birliği‘nin düzenlediği bu ESC projesine ücretsiz bir şekilde katılabiliyorlar. Almanya’nın Stuttgart şehrinde 12 aylık ESC projesine var mısın?

Proje Açıklaması

01/11/2023 30/10/2024 tarihleri arasında Almanya’da gerçekleştirilecek olan bu ESC projesinin amaçları; Jugendwerk der AWO Württemberg (JW), bu kuruluş genel yaşı 18 ile 27 yaşındaki gençlerle birçok kamplar, müze gezileri, farklı insanlarla tanışma, okul dersleri gibi birçok alanda gençlere yönelik projeler gerçekleştirilen kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. JW’nin asıl amacı gençlere yönelik seminerler yapma, Seyahat etme. Gençlerle çalışma gibi alanlarda koordinasyonu sağlamaktadır.

Proje Kapsamında karşılanacaklar

Kalınacak yerler proje sahipleri tarafından tahsil edilecektir. kendi odanızın olduğu öğrenci yurdunda kalınacaktır. Kalınacak yerde mutfak ve banyo gibi yerleri 3-4 uluslararası Gönüllülerle paylaşacaksınız. Gönüllülere aylık harçlık verilecektir.

Katılımcı Profili

ESC projelerine katılmak için Gönüllülerden bazı kriterler istenmektedir. Bu kriterleri karşılayanlar hem projeye daha hızlı adapte olabilirler hem de projeye katılma olasılığını arttırır. Bazı kriterler şunlardır;

  • 18 ile 30 yaş aralığındakiler
  • Yenilikçi fikirler, öğrenmeye açık kişiler
  • Temel düzey İngilizce ve Almanca bilenler
  • Gönüllülerin ehliyeti olması zorunludur!

Proje Yeri: Almanya, Stuttgart

Proje tarihi: 01/11/2023 – 30/10/2024

Son Başvuru Tarihi: 30/06/2023

DAHA DETAYLI BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top