Litvanya’da 39 Haftalık ESC Projesi

Merhaba, ben Ece. Litvanya’dan bir projeyle geldim. Lafı çok da uzatmadan başta patili dostlarımızla olmaktan hoşlananların ilgisini çekecek bu projenin detaylarına geçelim.

Sokak Hayvanlarına İkinci Şans

Lesé’nin 2007’de sokak hayvanlarını sahiplendirerek başlayan yardımları 2008 yılında kurdukları barınak sayesinde uzun mesafeler kat ediyor. Tesis, sokak hayvanlarına sağlık ve bakım hizmeti veriyor, onları sağlıklarına kavuşturduktan sonra her biri için en uygun olan evi aramaya koyuluyor. Barınak açıldığından beri 6500’den fazla dostumuzu yeni evine kavuşturdu. Avrupa Birliği standartlarında bir barınak olma yolunda çalışan kuruluş sokak hayvanlarının sayısını insani yollarla azaltmayı ve toplumu bilinçlendirerek hayvan şiddetini azaltmayı hedefliyor. Lesé’deki çalışmaların büyük bir kısmı ise gönüllülerin emeği ile yürütülüyor.

Gönüllülerin Dahil Olacağı Çalışmalardan Bazıları

  • Hayvanların bakımı ve temizliği
  • Vakıf gönüllülerden gelecek önerileri bekliyor. (Toplumu bilinçlendirme, sermaye arama, bilgi yayma vb.)

Konaklama – Yemek – Ulaşım

Gönüllüler Vilnius’daki diğer gönüllülerle birlikte veya özel bir dairede kalacak. Her bir gönüllünün kendine ait odası olacak. Aylık gıda ve otobüs kartının yanı sıra cep harçlığı da sağlanacak.

Proje Süresince Verilecek Eğitimler

Koordinatör tarafından sağlanacak olan uyum haftası boyunca gönüllüler kuruluşu ve birbirlerini tanıma fırsatı yakalayacaklar.

Katılımcı Profili

Lesé yeni fikirleri olan, girişimci gençler arıyor. Gönüllülerin kedi veya köpek alerjisi olmaması ve kötü kokulara karşı tahammülünün yüksek olması gerekiyor.

Lokasyon: Vilinus – Litvanya

Proje Tarihi: 10/03/2023 – 10/12/2023

Son Başvuru Tarihi: 06/03/2023

Başvuru İçin tıklayınız

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top