Macaristanda Gerçekleşecek 1 Aylık Gönüllü ESC Projesi

Projenin amacı doğada koruma alanında olan yerlerde istilacı ve zararlı bitki türlerinin kontrolünü sağlama ve onların kaldırılmasını amaçlıyor. Bu doğayı koruma projesine 1 aydan daha kısa süre içerisinde katılacak gönüllü katılımcılar aranıyor.

Proje Açıklaması

Bu proje Bordrog’ da 2 hafta Hajdúság’ da 1 hafta ve Bordrog Nehri’nde 1 hafta olmak üzere gerçekleştirilecektir. Bordrog da temizliğe ve yolların bakımı, boyamasıyla ya da  Bodrogolaszi de bahçe işleriyle ilgili çalışma yapılacaktır. Geri kalan son hafta da ise Bordrog Nehri’nin üstünde oluşan atıklarım toplanması yapılacaktır.

Bu projeyi gönüllü katılımcılar haftada 5 gün ve ortalama 6 saat şeklinde olacaktır. Ayrıca orada geçirilecek her gün için kişi başı 5 euro harçlık verilecektir.

Proje Sırasında Eğitim

Gönüllü katılımcılar çalıştıkları yerler hakkında oranın mirasını, tarihini ve değerlerini öğrenecektir. Aynı zamanda çalışarak da kendine iş tecrübesi katacaktır.

Katılmak için Şartlar Nelerdir?

  • Doğayı koruma konusunda istekli, ilgili, iş yapmaktan vazgeçmeyecek, yeni tecrübe ve bilgiler kazanmak isteyen gönüllüler aranmaktadır.
  • Ayrıca gönüllü katılımcıların yüzme ve İngilizce bilmesi gereklidir.

Proje Hakkında Diğer Bilgiler

Konaklama Hajdúböszörmény’ de 1 hafta ve Bodrogolaszi’ de 3 hafta bir gençlik yurdunda kalınacaktır. Ev sahibi kurum tarafından günde en az 4 öğün yemek verilmektedir. Ulaşım ise yeşil seyahat tercih edildiğinden dolayı bisiklet kullanmanız tavsiye ediliyor ve size bisiklet sağlanıyor.

Daha fazla bilgi ve başvuru için TIKLAYINIZ.

2 thoughts on “Macaristanda Gerçekleşecek 1 Aylık Gönüllü ESC Projesi”

  1. Melike Karaçam

    projenin son başvuru tarihi ve yapılacağı dönem yazıyordu sanki şimdi baktığımda göremedim. Başvuru süresi mi doldu?

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top