Portekiz’de 1 Haftalık Kısa Dönem ESC Projesi

ESC projeleri Avrupa’da bulunan gençlere kendilerini geliştirme ve yeni deneyimler kazanma fırsatı sunan, bu yolda da onlara çeşitli gönüllülük aktivitelerinde bulunma fırsatı veren çalışmalardır. Şimdi biz de sizlerle çok rağbet gören bu projelerden Portekiz’de yapılacak birine göz atacağız. 

Proje Açıklaması

Bu proje, çocukların ve gençlerin doğayı korumanın ve devamlılığını sağlamanın önemine dikkatini çekmek için tasarlanmıştır. Gönüllüler, farklı sporları uygulayarak ve birçok açık hava etkinliği düzenleyerek çevresel ve “resmi olmayan” eğitimle ilgili çeşitli faaliyetlere yardımcı olacaklar. Proje, fırsatları daha az olan gençleri ve sosyal dışlanma riski taşıyan gençleri doğaya yaklaştırmayı amaçlamakta ve resmi olmayan eğitim yöntemlerinin yardımıyla sosyal ve eğitimsel uyumluluğu teşvik etmeye çalışacak. Gönüllüler, projeye yeni perspektifler kazandıracak ve aynı zamanda yerel toplumla etkileşimde bulunma ve en iyi gönüllü deneyimini yaşama fırsatına sahip olacaklar. Bunlara ek olarak gönüllüler proje esnasında Portekizce eğitim de alacaklar. 

Katılımcı Profili 

Gönüllülerden, esnek ve bir gruba dahil olarak çalışmaya ve yeni şeyler öğrenmeye istekli olmaları bekleniyor. Ayrıca, diğer insanlarla etkileşimde bulunmaktan hoşlanan, iletişim kurabilen bir kişi olmanız isteniyor zira projedeki çalışmaların çoğu insanlar arası ilişkilere dayanıyor. Aynı zamanda, girişimde bulunmaya istekli, Portekiz kültürüne ilgi gösteren ve öğrenmeye hevesli birisi olmanız da önemli. 

Konaklama, Yemek ve Ulaşım

Gönüllülerin proje kapsamında tüm yeme-içme ve ulaşım gibi masrafları karşılanıyor

Proje Tarihleri: 01.07.2023 – 31.05.2024 tarihleri arasında toplam 1 hafta

Projenin Konumu: Gaia, Portekiz

Son Başvuru Tarihi: Belirtilmemiş

PROJE HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top