Portekiz’de 8 Haftalık ESC Gönüllük Projesi

Yurt dışına nasıl çıkarım diye düşünüyorsanız yazımızdaki proje tam da size göre. Gönüllülük ve dayanışmanın timsali olan ESC projeleriyle hayalinizdeki yurt dışı seyahatini gerçekleştirebilir vizyon ve misyonunuza proje kapsamındaki argümanlarla katkı sağlayabilirsiniz. Daha fazla bilgi için yazımızı okuyup proje detaylarına hakim olabilirsiniz.

Proje Açıklaması

Projemizin misyonu, ülkeler arasında zeka oyunları ve robotik kodlama ile ilgili bilgi ve fikir alışverişini teşvik etmektir. Bu proje sayesinde, 21. yüzyıl becerilerini kazanırken, bu faaliyetlerin sınırlar ötesinde nasıl organize edildiğine ve uygulandığına dair benzerlikleri ve farklılıkları keşfetmeyi amaçlıyoruz. Ek olarak, ziyaret ettiğimiz ülkelerdeki mültecilerle ilgili eğitim ve sivil toplum girişimleri hakkında bilgi edinmeyi ve bu sorunları ele almak için yeni stratejiler kazanmayı amaçlıyoruz. Genel olarak, projemiz uluslararası işbirliğini teşvik etmeyi, kültürler arası anlayışı geliştirmeyi ve olumlu sosyal değişimi teşvik etmeyi amaçlamaktadır. **Bu gönüllülük sürecinde özellikle arkeoloji ve paleontolojiyi anlayan kişiler arıyoruz. Ek olarak, vize sorunları nedeniyle, yeşil pasaportu veya geçerli vizesi olan kişilere öncelik verilir. **

Konaklama, Yemek ve Ulaşım Hakkında

  • Aynı mahalledeki ortak bir dairede diğer gönüllülerle birlikte yaşayacaksınız
  • Aylık olarak yemek için paranız olacak.
  • Orada geçirdiğiniz zamanı karşılayacak bir Sağlık Sigortanız (HENNER ile) olacak.
  • Tüm seyahat masrafları maksimum 530,00 € olacak.

Proje Dahilinde Eğitim

Bilgi birikimimizi ekip içinde paylaşıyoruz. Birbirimize sürekli öğretiyoruz ve birbirimizden kalıcı olarak öğreniyoruz – bu ilke ESC gönüllüleri için de geçerlidir. Başlangıç döneminde, her mürettebat üyesinin çalışmaları ile tanışacaksınız, böylece kimin neyi ve nasıl yaptığını anlayabilirsiniz. Bu, neye odaklanmak istediğinize, hangi aktivite ve beceriyi geliştirmek veya büyütmek istediğinize karar vermenizi sağlar. Gönüllülere, pratik yaparak öğrenebilecekleri ve onlara ilgi alanlarınızı ve arzularınızı geliştirmek için gereken araçları ve desteği verebileceklerine güveniyoruz. Katılımcılar ayrıca robotik kodlama üzerine bir atölye çalışması da yapıyorlar.

Katılımcı Profili

  • Zeka oyunları üzerinde çalışma motivasyonu ve paleontoloji ve arkeolojinin herhangi bir biçiminde kodlama ilgisi.
  • Pozitif enerji ve işe sorumlu yaklaşım stres ve problemle başa çıkma yeteneği
  • Derneğin hesaplarında haftalık sosyal medya gönderileri yapmak ve işbirliğine açık olmak

Konum, Zaman ve Diğer Bilgiler

📆 Tarih: 01/03/2024 – 28/04/2024

🏩 Yer: Torres Vedras, Portekiz

👤 Katılımcı Sayısı: –

✅ Son Başvuru Tarih: 29/02/2024

 

Portekiz’de 8 Haftalık ESC Gönüllük Projesine Başvurmak İçin Tıklayınız 

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top