Romanya’da 8 Haftalık ESC Gönüllülük Projesi

Yurtdışına çıkıp farklı yerler ve farklı kültürler görmek istiyorsan yazımızdaki proje tam sana göre. Gönüllülük ve dayanışmanın timsali olan bu ESC projesi ile dışlanmış topluluklara nasıl davranılması gerektiği hakkında bilgi sahibi olacak, farklı kültürden insanlarla tanışacak ve 8 hafta boyunca Romanya’nın tarihi dokusunu hissedeceksiniz. Proje detayları için yazımızı okuyup bilgi edinebilirsiniz.

Proje Açıklaması

Bu proje, bölgedeki dışlanmış topluluklardan gelen gençleri kültürel etkinliklere ve gönüllü girişimlere katılım fırsatlarıyla etkileşimde bulunarak güçlendirmeyi amaçlamaktadır. Bu hedef altında planlanan faaliyetler arasında kültürel değişim programları, gönüllülük fırsatları ve gençleri güçlendirme programları yer almaktadır. Bu faaliyetler, kültürler arası anlayışı teşvik etmek ve gençlere aktif vatandaşlar ve liderler olabilmeleri için ihtiyaç duydukları beceri ve deneyimleri sunmak amacıyla tasarlanacaktır.

Konaklama, Yemek ve Ulaşım Hakkında

Katılımcı bütçesi aşağıdaki masrafları kapsamaktadır:

  1. Erasmus+ Mesafe Hesaplayıcısına ve gerçek seyahat harcamalarına göre seyahat masrafları.
  2. 120 Euro’ya kadar olan vize masrafları.
  3. Kişi başına günlük 4 Euro cep harçlığı olarak tam ödenek.
  4. Yemek ve temel ihtiyaçları karşılamak için günlük 5 Euro.

Tek kişilik odalarda konaklayacaksınız. Her gönüllüye bireysel yatak ve yardımcı mobilyalar ile birlikte paylaşımlı banyo, tam donanımlı mutfak, çalışma alanları, teras, bahçe ve diğer ortak olanaklara erişim imkanı sağlanacaktır (diğer gönüllülerle paylaşılacaktır).

Proje Dahilinde Eğitim

Projenin ilk ayı bir yönlendirme aşaması olarak hizmet eder. Bu süre zarfında, birkaç temel alan üzerinde eğitim alacaksınız: Projede gerekli yönetim araçlarını kullanmayı öğrenme; gençlik etkinliklerini organize etme, uygulama, değerlendirme, paylaşma ve kaydetme konusunda eğitim; Etkinlik planlamada size yardımcı olacak materyallere erişim sağlayacaksınız. Ayrıca, Romanya Ulusal Ajansı tarafından düzenlenen Varış ve Orta Dönem Eğitim oturumlarına katılmanız beklenmektedir. Aynı zamanda çeşitli çevrimiçi kurslara erişimin yanı sıra size mentörlük ve desteği de sunulacaktır.

Katılımcı Profili

  • 18-29 yaş aralığında
  • İyi düzeyde İngilizce ve dijital becerilere sahip
  • Gençlerle çalışma konusunda ilgili (deneyim artı bir faktördür)
  • Yaratıcı, uyum sağlayabilen, yeni şeyler öğrenmeyi seven ve stresle başa çıkabilen bir kişiliğe sahip bireyler

Projeye Katılabilen Ülkeler

Arnavutluk, Ermenistan, Avusturya, Azerbaycan, Bosna Hersek, Belçika, Bulgaristan, Belarus, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Almanya, Danimarka, Estonya, Yunanistan, İspanya, Finlandiya, Fransa, Gürcistan, Macaristan, İrlanda, İzlanda, İtalya, Lihtenştayn, Litvanya , Letonya, Moldova (Cumhuriyeti), Karadağ, Kuzey Makedonya, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Sırbistan, İsveç, Türkiye, Ukrayna, Slovakya, Slovenya

Konum, Zaman ve Diğer Bilgiler

📆 01/04/2024 – 31/05/2025

🏛️ Vlad Tepes Cad. No.20, 117801 Mustatesti Romanya

✅ Son Başvuru Tarihi: 01/05/2024

 

ROMANYA GÖNÜLLÜLÜK PROJESİNE BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 

*Bu proje yaygınlaştırma amacıyla paylaşılmıştır. Partner kurumlar veya organizatör
kurum ile herhangi bir bağımız yoktur. www.kovanyouth.com herhangi bir sorumluluk
kabul etmemektedir.
*İlan Sahiplerine: Kaldırılmasını istediğiniz ilanlar için kovangenclikgrubu@gmail.com’a mail atabilirsiniz.”

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top