Slovenya’da 8 günlük Erasmus+ Gençlik Değişimi (Bordo Pasaporta Öncelik!)

Kültür, daha dar anlamda, insan zihninin alanını, özellikle de sanat, etkinlik ve yaratıcılığı kuşatan bir etkinlik olarak anlaşılabilir. Bununla birlikte, kültürler esas olarak ülkeler arasında ve hatta bölgeler arasında farklılık gösterir. Slovenya, esas olarak bölgeye göre farklılık gösteren çok çeşitli kültürlere sahiptir. Günümüzde küreselleşme ile birlikte tek tek ülke ve bölgelerin kültürleri yok olmakta ve küreselleşme kültürlerin birleşmesi sonucunu doğurmaktadır.

Proje Konusu

Bu, giyim tarzlarında, yemeklerde, müzikte ve mimaride görülebilir. Bu sorun ve ev Kültürü’nün unutulması, özellikle küreselleşmenin ve kültürel homojenleşmenin ‘kurbanları’ olan gençler arasında belirgindir. Gelenekler ve alışkanlıklar yıllar içinde değiştiğinden, pek çok genç, bölgelerinin ve ülkelerinin kültürel tarihini bile bilmiyor. Bu sorun sadece Slovenya’daki gençler için değil, aynı zamanda gençlerin küreselleşme nedeniyle kendi ülkelerinin kültürünü unuttukları diğer Avrupa ülkelerindeki bir sorundur. Gençler ayrıca kültürü, kültür tarihi ile kendi girişimcilik yollarını geliştirmek için bir girişimcilik fırsatı olarak görmezler.

Proje Detayları

  • Proje Adı: CULTURAL EXPERIENCE
  • Proje yeri: Gornja Radgona, SLOVENIA
  • Proje Tarihi: 20-29 Mart 2023
  • Proje Türü: YouthExchange – Gençlik Değişimi
  • Gönderici Kuruluş: Cosmos Gençlik Derneği
  • Konaklama, Vize ve Ulaşım masrafları proje kapsamında karşılanacaktır.
  • Yeşil Pasaportlu adaylar başvurabilir. Acil katılımcı gereksinimi durumunda yeşil pasaportlu adaylardan seçilecektir.

Başvurmak için tıklayınız.

1 thought on “Slovenya’da 8 günlük Erasmus+ Gençlik Değişimi (Bordo Pasaporta Öncelik!)”

  1. Franck DISSAMOUSSA

    I am Franck Dissamoussa I am 24 years old student in political science in English at Hitit university in Çorum in Turkey, I thought for days and days about a perfect message to write it here I already had a text all laid with expressions search on the net but then I said to myself that messages like this you receive tons of them and so I come to tell you that my greatest motivation is to fill my mother’s freezer and put my little brothers to the shelter from need and I intend to achieve this through school by excelling and being the best in everything I do, my greatest qualities are dynamism, sociability, my language is French, I have basics in Turkish, I also speak English fluently, I worked as an English teacher in a private school I also like to play sports, thanks to sport I traveled to Italy, and Morocco to be part of the workforce of your project will be of great use to me and will allow me to make new knowledge in the world that will be useful to me in the professional world after this is how I close my cover letter.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top