togg yurt dışı fiyatı

TOGG Yurt Dışı Fiyatı Nedir?

TOGG Yurt Dışı Fiyatı Nedir sorusu çokça sorulmakta. Merhabalar ben Umut bugün sizlerle beraber bu sorunun cevabını öğreneceğiz. Yurt dışındasınız veya arabanızı yurt dışından mı almak istiyorsunuz? İşte bu yazı tam size göre.

TOGG Yurt Dışı Fiyatı Nedir?

Bildiğiniz gibi TOGG Türkiye’nin yerli ve milli ilk arabası olacak. Ayrıca bu arabanın bir diğer özelliği ise elektrikli olması. Son zamanlarda revaçta olan elektrikli arabalara bir yenisi olarak katılan TOGG büyük ilgi görmekte. Elektrikli arabalar doğayı korumakta ve karbon salınımını azaltmak için birebirdir.

togg yurt dışı fiyatı nedir
TOGG Üretim Merkezi Bursa

Geçtiğimiz son birkaç yılda duyduğumuz bu karbon salınımı veya karbon ayak izi dünyamıza oldukça zarar veren ve doğayı kirleten ve geleceğimizi çocuklarımızın geleceğini çok fazla kötü etkileyen bir durumdur. Bunun önüne geçebilmek için büyük adımlar atılmakta ve bunlardan biri de elektrikli arabalar. TOGG yurt dışı fiyatı ise şu an için büyük bir soru işareti.

TOGG Fiyat Listesi

Ülkemizin yerli ve milli arabası TOGG’un satış fiyatı belli oldu. Otomobilin ön siparişi 16-27 Mart arasında yapılacak. Standart menzilli modeli 953 bin, uzun menzilli modeli ise 1 milyon 215 bin lira olarak belirlenmiş durumda.

  • V1 RWD Standart Menzil 953 bin TL
  • V2 RWD Standart Menzil 1 milyon 55 bin TL
  • V2 RWD Uzun Menzil 1 milyon 215 bin TL 

TOGG Üretim Tesisleri

TOGG fabrikası 29 Ekim 2022 Cumhuriyet Bayramı’nda faaliyete geçti. İlk seri üretim araçlar banttan indi ve Cumhuriyet Bayramı’nın 99’uncu yıldönümüne özel görücüye çıktı. Bu tarihi anların ardından TOGG siparişi vermek isteyen vatandaşlar sıraya girdi bile. TOGG araba fabrikası, otomobil üretiminde Türkiye’nin en önemli merkezlerinden biri olan Bursa‘da kuruldu. Fabrika Bursa’nın Gemlik ilçesinde, Atatürk caddesi üzerinde bulunuyor.

TOGG’un Yurt Dışı Fiyatı

Ne yazık ki şu an için yurt dışı satışına kesin bir fiyat biçilmedi. Benim şahsi görüşüm olarak yurt dışına belirlenen fiyatlar şu şekilde olacak. Standart menzilli modeli 40-50 bin euro, uzun menzilli modeli ise 55-65 bin euro.

  • V1 RWD Standart Menzil 40-50 bin euro
  • V2 RWD Standart Menzil 50-55 bin euro
  • V2 RWD Uzun Menzil 55-65 bin euro

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top