Yunanistan’da 19 Haftalık ESC Projesi

Yunanistan’dan elinizin toprağa değeceği yemyeşil bir proje ile geldim. Hiç terkedilmiş bir ev gördünüz mü? Bu proje kaderine terk edilmiş bir villayı hayata döndürüyor. Detaylar yazımızda!

Geri Dönüştürülmüş Ev

The Crossroads, yüzyıllık bu villayı restore edip onu toplumun hizmetini sunmakta kararlı. Hedef kendi haline terk edilmiş bu binayı güzel bir bitki bahçesinin eşlik ettiği doğal inşaat malzemeleriyle kendine gelmiş bir vahaya çevirmek ve bu alanı halkın sosyalleşmesi ve çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapabilmesi için adamak. Villayı kendi kendine yetebilen, çevreci bir hale getirmek büyük bir iş. Belki de şimdiki en büyük hedef villanın enerji kaynaklarını yeşillendirmek.

Gönüllülerin Katılacağı Bazı Çalışmalar

 • Villanın çevre dostu dönüşümünün tamamlanması için çalışmak
 • Kasabanın ve kasaba halkının kültürel, sosyal, ekonomik ve çevre anlayışı olarak gelişmesine katkıda bulunmak

Proje Sırasınca Verilecek Eğitimler

Yakınlardaki boş bir arazide katılımcılar sebze – meyve yetiştiriciliği ile tanışacaklar, bunun yanı sıra kesin olmamakla beraber kümes ve küçükbaş hayvanlarının bakımıyla ilgili eğitimlerin verilmesi de planlanıyor. “Soul Food Kitchen” yani yöresel meyve ve sebzelerin sıfır atık prensibine uygun olarak pişirilmesi ve muhafaza edilmesi, yabani mantar ve otların toplanması, doğal ilaç yapımı gibi birbirinden ilginç pek çok alanda eğitimler sunulacak.

Konaklama – Yemek – Ulaşım

Gönüllülere restore edilmiş bu villanın içerisinde 8 adet iki kişilik yatak odasına sahip bir bölümü ayrılacak, ayrıyeten villaya hemen beş dakikalık yürüme mesafesinde olan aile oteli Leto da 7 adet iki kişilik yatak odası sunabilir. Villanın restorasyonun tamamen tamamlanmadığı da özel olarak belirtilmiş.

Katılımcı Profili

The Crossroads kendilerine 2 adet ekip arkadaşı arıyor. Gönüllülerin ekip çalışmasına ve kendilerini geliştirmeye yatkın kişiler olması kuruluş açısından özellikle önemli. Eko-inşa, restorasyon, permakültür, kültürel ve sosyal etkinlikler gibi alanlarda kendini bir adım ileriye taşımaya hevesli ve motive gençler başvuruda ön plana çıkacaktır.

📍Lokasyon: Mora – Yunanistan

🗓️Proje Tarihi: 17.04.2023 – 31.08.2023

Son Başvuru Tarihi: 31.03.2023

DETAYLI BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN

2 thoughts on “Yunanistan’da 19 Haftalık ESC Projesi”

 1. Franck Dissamoussa

  hello I am a young student of Gabonese nationality in political science in English at the Hitit University of Çorum in Turkey, I practice basketball, football and my sport par excellence handball I have already played a world championship in 2014 with the national team of my country Gabon in Italy in Teramo, I play with my university in the university championship, and I had the experience of being an English teacher in a small private school named Lango family where I taught at most small the basics of English and with the older ones we just had conversations in English, I speak French, English and I have very little basics in Turkish. I am very sociable and I like to make new acquaintances in the world. this volunteer program will be a great experience for me.
  For more information you can contact me on my email Curtisharchibald@gmail.com
  Or for my phone number:+90 534 651 72 76

  1. Hi Franck, we appreciate your interest in the projects. However Kovan is just a blog trying to spread these opportunities to the young people who are interested. In order to actually take part in the projects we write about you should take a look at the links we put at the end of the articles. Those links will take you to sites with more detailed information (mostly written in English) and application forms. Hope you can make your dreams come true.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top