Almanya 5 Günlük Eğitim Kursu Projesi

Yurt dışı hayali kuruyorsanız Eğitim Kursları tam size göre! Avrupa Birliği gençlere Erasmus+ programları ile ücretsiz bir şekilde yurt dışına çıkma fırsatları sunar. Erasmus+ programlarının alt dallarından biri olan Eğitim Kursu projesi ise bu fırsatlardan biridir. Bugün ise size Almanya‘nın Nürnberg şehrinde 5 gün sürecek olan bir Eğitim Kursu projesinden bahsedeceğim. Bilgi ve birikimler kazanabileceğiniz bu projenin detaylarını inceleyelim.

Proje Açıklaması

”Let’s go civic!” projesinin temel amacı katılımcıları vatandaşlık eğitimi konuları hakkında bilgilendirmektir. Bu eğitim kursu, vatandaşlık eğitimi konularını gençlik çalışmalarına nasıl dahil edilebileceği konusunda fikir geliştirmek için katılımcılara destek verecektir. Katılımcıların yapılmış olan gençlik çalışmalarının en iyi örneklerini öğrenmesi, gençlik çalışmalarında insan hakları konusu hakkında fikir alışverişi yapması, iletişim ve öğrenme becerilerini geliştirmesi projenin diğer hedeflerindendir. Kurs sonu katılımcılara Youthpass Sertifikası verilecektir.

Katılımcı Profili

Avrupa Birliğinin düzenlediği bu Eğitim Kursu projelerinde katılımcı profili projeden projeye göre değişmektedir. Başvurmak istediğiniz projede katılımcılarda aranan özellikleri karşıladığınızdan emin olmalısınız. Bu projeye ise,

  • Gençlik çalışanları
  • Vatandaşlık eğitimine ilgi duyan
  • Motivasyonu yüksek
  • Fikirlerini paylaşmaktan çekinmeyen kişiler başvurabilir.
  • Engelli ve özel ihtiyaçları olan kişiler için çeşitli olanaklar vardır. Başvururken özel ihtiyacınızı belirtmeniz gerekmektedir.

Konaklama, Yemek ve Ulaşım Hakkında

Konaklama ve yemek masrafları proje kapsamında karşılanacaktır. Seyahat masraflarının geri ödemesi hakkında daha detaylı bilgi için başvuru sayfasını inceleyebilirsiniz.

Konum, Zaman ve Diğer Bilgiler

Konum: Nürnberg, Almanya

Proje Faaliyet Tarihi: 06/11/2023 – 10/11/2023

Son Başvuru Tarihi: 30/06/2023

ALMANYA 5 GÜNLÜK EĞİTİM KURSU PROJESİNE BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYINIZ

1 thought on “Almanya 5 Günlük Eğitim Kursu Projesi”

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart
Scroll to Top