İtalya 52 Haftalık Uzun Dönem ESC Gönüllülük Projesi

Avrupa Birliği’nin gençler için düzenlediği gönüllük ve dayanışma projeleri olan ESC Projelerine katılarak bilgi ve birikimler kazanabilirsiniz! Bugün size İtalya‘nın Torino şehrinde 52 hafta sürecek olan bir ESC projesinden bahsedeceğim. Bilgi ve birikimler kazanabileceğiniz bu projenin detaylarını inceleyelim.

Proje Açıklaması

Bu projede katılımcılar toplum merkezinde gençlerle birlikte gıda, kültür ve ruh sağlığı gibi konularda geliştirilen projeleri destekleyecek ve Non-formal eğitim faaliyetlerinde aktif bir şekilde yer alarak katkıda bulunacaklardır.

Proje Kapsamında Verilecek Olan Eğitimler

Katılımcılar yıl boyunca İtalyanca dil kurslarına katılabileceklerdir. Katılımcılar dünya genelinde yapılan gıda israfları, dijitalleşme ve oyunlaştırma gibi konulardaki eğitimlere katılabileceklerdir.

Katılımcı Profili

Avrupa Birliği‘nin düzenlediği ESC projelerinde katılımcı profili projeden projeye göre değişmektedir. Başvurmak istediğiniz projede katılımcılarda aranan özellikleri karşıladığınızdan emin olmalısınız. Bu projeye ise,

  • Non-formal eğitim sistemine ilgi duyan
  • Gençler ve yetişkinlerle beraber vakit geçirebilen
  • İletişim becerileri iyi olan
  • Açık fikirli
  • Motivasyonu yüksek kişiler başvurabilir.

Konaklama, Yemek ve Ulaşım Hakkında

Katılımcılar mutfak, çamaşır makinesi, internet gibi imkanların olduğu ortak yatak odalı bir konuk evinde kalacaklardır. Gönüllülerin kullanması için otobüs biletleri ya da bisikletler verileceklerdir. Seyahat, konaklama, yeme-içme ve sağlık sigortası gibi masraflar karşılanacaktır. Katılımcılara cep harçlığı verilecektir.

Konum, Zaman ve Diğer Bilgiler

Konum: Torino, İtalya

Proje Faaliyet Tarihi: 01/09/2023 – 31/10/2024

Son Başvuru Tarihi: Başvurular Açık

İTALYA TORİNO 52 HAFTALIK UZUN DÖNEM ESC GÖNÜLLÜLÜK PROJESİNE BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top