Almanya 8 Günlük Gençlik Değişimi Projesi

Avrupa Birliği gençlere Erasmus+ programları ile ücretsiz bir şekilde yurt dışına çıkma fırsatları sunar. Erasmus+ programlarının alt dallarından biri olan Gençlik Değişimi Projesi ise bu fırsatlardan biridir. Bugün ise size Almanya‘nın Berlin şehrinde 8 gün sürecek bir Gençlik Değişimi Projesinden bahsedeceğim. Bilgi ve birikimler kazanabileceğiniz bu projenin detaylarını inceleyelim.

Proje Açıklaması

”Play Without Barriers” projesinin temeli oyunlar üzerinedir. Proje boyunca 32 oyun oynamak hedeflenmiştir. Projede katılımcıların oynanacak oyunlar hakkında fikir alışverişinde bulunması, özel oyun çözüm teknikleri ile problemleri inceleyerek problem çözme becerilerini geliştirmesi, bu problemleri incelerken öz güvenini, yaratıcılığını, liderlik duygusunu, işbirliği becerilerini ve bir takım olarak hareket edebilme becerilerini geliştirmesi, farklı etkinliklerde kullanılabilecek oyunlar düzenlemesini, akranlar arası eğitimlerde kullanılabilecek oyun koleksiyonu oluşturması amaçlanmıştır.

Katılımcı Profili

Avrupa Birliğinin düzenlediği bu Gençlik Değişimi projelerinde katılımcı profili projeden projeye göre değişmektedir. Başvurmak istediğiniz projede katılımcılarda aranan özellikleri karşıladığınızdan emin olmalısınız. Bu projede ise katılımcılarda aranan özellikler:

  • Yeşil pasaportu ya da mevcut vizesi olan
  • 18-30 yaş arasında
  • İngilizce bilen
  • Yaratıcı bir zihne sahip olan
  • Motivasyonu yüksek
  • Fikirlerini paylaşmaktan çekinmeyen katılımcılar aranıyor.

Konaklama, Yemek ve Ulaşım Hakkında

Konaklama, yeme-içme ve seyahat masrafları 275 Euro’ya kadar karşılanacaktır.

Konum, Zaman ve Diğer Bilgiler

Konum: Berlin, Almanya

Proje Faaliyet Tarihi: 01/06/2023 – 10/06/2023

Son Başvuru Tarihi: 05/05/2023

Başvuru formu Türkçe doldurulmalıdır!

ALMANYA 8 GÜNLÜK GENÇLİK DEĞİŞİMİ PROJESİNE BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top