İspanya’da 9 Aylık Erasmus+ ESC Gönüllülük Projesi

Gençler için Avrupa’ya gitmenin en optimum yollarından olan ESC projelerini sizinle buluşturmaya devam ediyoruz. Kültürlerarası Avrupa deneyiminizi aynı zamanda bütçe dostu hale getirmek istiyorsanız ESC aradığınız şey olabilir. Ünlü İspanyol lezzeti paellanın ana vatanı, tarih kokan güzeller güzeli sahil şehri Valensiya‘da 9 aylık bir macera ilgini çekiyorsa detaylar yazının devamında.

Farklı Kültürlerle Beraber Kültür Çalışmaları

Proje süresine katılımcılar kendi ilgi alanları ve birikimleri göz önünde bulundurularak farklı görevler alacaklar ancak bütün bu çalışmaların ortak noktası kültür çalışmaları olacak. Farklı ülkelerden gelen gençler baş başa verip kültür alanında emek sarf edecekler.

Proje Süresince Verilecek Eğitimler

9 aylık bu süreç boyunca kuruluş gönüllülere haftada 3 saatlik bir İspanyolca kursu sunacak. Böylece bu unutulmaz deneyimin sonunda katılımcılar bir dil daha fazla bilerek ülkelerine dönebilecekler.

Konaklama – Yemek – Ulaşım

Gönüllüler aynı daireyi paylaşacaklar ancak her birinin kendine ait odası olacak. Gönüllüler aylık 180€ değerinde destek ödeneği ve yine aylık 150€ değerinde cep harçlığı alacaklar. Ayrıca proje süresince katılımcıların sağlık sigortası da karşılanacak. Ulaşım masrafları ise Erasmus+ bünyesindeki diğer projeler gibi mesafe esası hesaplanarak karşılanacaktır. (Daha detaylı bilgi için proje kuruluşu, Ulusal Ajans veya K-GEM ile iletişime geçebilirsiniz.)

Katılımı Profili

Aksi belirtilmediği sürece diğer tüm ESC projelerinde de olduğu gibi bu proje 18-30 yaş grubunun başvurusuna açıktır. Proje süresince ekip arasında iletişimin sağlanabilmesi için katılımcıların temel İngilizce seviyesine sahip olması beklenmektedir.

Lokasyon: Valensya – İspanya

Proje Başlangıç Tarihi: Mayıs 2023

Son Başvuru Tarihi: 30.4.2023

DETAYLI BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top