Uganda’da 12 Haftalık Uzun Dönem ESC Gönüllülük Projesi

Afrika’da daha farkı bir deneyimime ve tecrübeye hazır mısınız? Sevdiğiniz ve kendinizi geliştirmek istediğiniz alanlarda kendinizi geliştirmek istiyorsanız bu proje tam size göre. Avrupa Birliği’nin gönderdiği bu gönüllülük projesinde sizlere eğitimler, kamplar ve geziler gibi sizlere birçok eğitimler ve faaliyetler yapılacaktır. O zaman bu harika projenin detaylarına geçelim.

Proje Açıklaması

01/06/2023 – 30/09/2023 tarihleri arasında Uganda’nın Kampala bölgesinde gerçekleşecek olan gönüllülük projesindeki hedefler; Caritas Kampala’da katılımcılar insan sağlığı, tarım, adalet ve ekonomi gibi konularda çalışacak. Mityana’da gönüllüler 390 okulda çalışacak, sağlık programlarına odaklanarak kızların eğitimde kalmasında yardımcı olacak. FOHA’da ise sokaklardaki çocukların, gençlerin, anne babaların, ve mahalle sakinleri gibi gruplarla çalışılacaktır.

Katılımcı Profili

Gönüllülük projeleri gibi birçok projelerde katılımcıların bilgileri ve özellikleri istenmektedir. Bunlar sizin projeye seçilmenizle önemli rol oynar ve bazıları şunlardır;

  • Projede gönüllülerle uyum sağlayabilen
  • Motivasyonu yüksek ve coşkulu olan
  • Zorluklara göğüs geren ve iyimser olan
  • İngilizce seviyesi yüksek olan

Proje Kapsamında Karşılanacaklar

Proje kapsamında konaklama ve yemek masraflarınız karşılanacaktır. Gönüllülere ek olarak cep harçlığı verilecektir.

Proje Yeri: Uganda, Kampala

Proje Tarihi: 01/06/2023 – 30/09/2023

Son Başvuru Tarihi: 31/05/2023

DETAYLI BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top