Almanya’da 12 Aylık Uzun Dönem ESC Gönüllülük Projesi

Muhteşem bir gönüllülük projesi ile siz gençlerleyiz! Almanya’nın Köln şehrinde 12 ay sürecek olan harika bir ESC projesi. Çeşitli etkinliklere ve eğitimlere katılabileceğiniz, bilgi ve birikimler kazanabileceğiniz ve yardımlaşma duygunuzu güçlendirebileceğiniz bu muazzam projenin detaylarına bakalım.

Proje Açıklaması

Bu 12 aylık uzun dönem ESC Projesi çeşitli etkinlikleriyle dolu. Gençlerin birbirlerine destek vereceği, yardımlaşma duygularının ön plana çıkaracağı, teknoloji yönetimlerinde öğretim yardımı görüleceği, anaokullarında çocuklarla çalışmalar yapılacağı ve daha fazlası olacağı müthiş bir proje.

Yahudi Anaokuluna Katılım ve Çalışmaları Desteklemek

Bu projede Yahudi anaokulunda küçük çocuklara günlük hayatlarında, Yahudi törenlerinde ve bayram günlerinde destek olmak ve kendilerini tanımalarına yardımcı olmak amaçlanmıştır. Günlük etkinliklere ve bu etkinliklerin planlanmasına destek, Yahudi gelenekleri hakkında eğitim vermek, İbranice öğretmek, ev işlerine yardım etmek, bahçe ile ilgilenmek katılımcılardan istenen görevlerdir.

Çocuk ve Gençlik Merkezinde Boş Zaman Etkinlikleri

Bu proje çocuklara ve gençlere boş zamanlarını daha kaliteli geçirmeleri için fırsatlar sunmaktadır. Gençlerin okul hayatından iş dünyasına atılma sürecinde destek olmak bir diğer amaçlarındandır. Spor etkinliklerin ve tatil kamplarının planlanması, çocuklarla ve gençlerle beraber boş zaman etkinliklerine katılmak, Multimedya tasarılarının uygulanması ile ilgilenilmesi katılımcılardan istenen görevlerdir.

Yatılı Okulda Çalışmak

Bu projede katılımcılar yatılı okul hayatına uyum sağlayacaklardır. Yatılı okul çalışanlarını ve öğrencileri desteklemek, boş zaman aktivitelerinde bulunmak, öğrencilerin spor, müzik ve gezi etkinliklerine katılımını sağlamak gönüllülerden istenen görevlerdir. Gönüllüler haftanın birkaç günü kütüphanede çalışacaklardır.

Yaşlılar İçin Destek

Bu projenin amacı, yaşlılar için güvenli bir yaşam alanı oluşturmak, onların ihtiyaçlarına önem vermek, yaşam kalitelerini yükseltmektir. Boş zaman aktiviteleri planlamak, yaşlıların yemek yemesine yardımcı olmak, günlük aktivitelerde yaşlıların yanında olmak, günlük işlere yardım etmek gönüllülerden istenen görevlerdir.

Eski Okul Widdersdorf

Bu projede çocukların ve gençlerin hobilerine göre fırsatlar sunulmaktadır. Gönüllülerin görevleri ise: gençlerin yaşlarına, hobileri ve yeteneklerine göre boş zaman aktiviteleri planlamak, çocuklara öğle yemeğinde, çalışma zamanlarında, ödevlerinde eşlik etmektir. Ayrıca gönüllüler bu projede kaliteli eğitimciler tarafından çocuklara nasıl doğru bir şekilde yaklaşılabileceğini, çocuklar ve aileleriyle nasıl sağlıklı ilişkiler kurabileceğini, çocukların kendini nasıl geliştirebileceğini öğreneceklerdir.

Öğretim ve Teknoloji Yönetiminde Yardım

Köln’deki Uluslararası Barış Okulunda amaç çocukların yaşam kalitesini arttırmaktır. Katılımcıların ise bu okuldaki görevleri: okulun günlük rutinlerinde eğitimcilere yardımcı olmak, öğrencilere destek olmak, dersleri planlamak ve ders esnasında yardım etmek, okul etkinlikleri planlama ve bu etkinliklere katılmaktır. Ayrıca katılımcılar okulun teknik ve tesis uygulamalarında çalışanları desteklemelidir.

Katılımcı Profili

18-30 yaş aralığında, Yahudilerin gelenek ve görenekleri hakkında temel bilgiye sahip olan, çocuklarla, gençlerle ve yaşlılarla çalışmaktan keyif alan ve onlara karşı iyi bir tutum sergileyebilen, çocuklara liderlik edebilecek, spora ve medyaya ilgisi olan, farklı kültürler görmeyi seven, boş zaman etkinlikleri açısından yaratıcı, empati duygusu gelişmiş olan, yardımsever, güvenilir, bireysel ya da takım olarak çalışabilme becerileri olan, ehliyeti olan, motivasyonu yüksek, İngilizce, Almanca veya İbranice bilen katılımcılar aranıyor.

Konaklama, Yemek ve Ulaşım Hakkında

Konaklama, yeme-içme ve ulaşım masrafları proje kapsamında karşılanmaktadır. Katılımcılar tek başına ya da başka bir katılımcıyla banyo ve yemek yapma imkanlarının olduğu odalarda kalacaklardır. Yemeklerin bazıları karşılanırken kalan öğünler nakit olarak verilecektir.

Konum, Zaman ve Diğer Bilgiler

Konum: Köln, Almanya

Proje Faaliyet Tarihi: Eylül 2023 – Eylül 2024

Son Başvuru Tarihi: 23/03/2023

DETAYLI BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top