DiscoverEU Quiz Soruları 2023 Güncel Cevaplar

DiscoverEU Quiz soruları proje başvurusu sırasında büyük önem arz etmektedir. Avrupa Birliği bu yılda tam 35.000 gence ücretsiz  bir şekilde tren bileti sağlayacak. Bu 35.000 bilet arasında geçen yıl 2000 Türk genç Interrail bileti kazandı. Eğer bu yıl 18 yaşında olup bu projeye başvuran biriyseniz ve bu bileti kazanmak istiyorsanız DiscoverEU Quiz sorularını cevaplarken çok dikkatli olmalısınız. Sizler için soruları ve cevapları detaylı şekilde hazırladık!

DiscoverEU Quiz Soruları Mart 2023 Başvuruları

DiscoverEU başvurunuz sırasında size sorulan bu soruları çok fazla dert etmeyin. Quiz sorularının sorulma nedeni sizi elemek değil. Sayfanın altında soruların cevaplarını bulabileceğiniz linkler zaten mevcut. Sizden istedikleri araştırma azminizi görmek. Interrail biletinizi kazanmak için çözeceğiniz bu sorular önemli. Bu yüzden işinizi riske atmamanız açısından sizler için bu soruları cevaplandırdık. Ayrıca DiscoverEU projesi hakkında yazdığımız DiscoverEU seyahatim boyunca ne kadar harcadım? DiscoverEU Interrail seyahati sırasında çantanıza almanız gerekenler konulu rehberlerimize göz atabilirsiniz.

Interrail DiscoverEU Türkiye Kovan

DiscoverEU Soruları Detaylı 2023

1) Aşağıdaki gençlik eylemlerinden hangisi gönüllülük fırsatlarını içerir?

 • Blue Book Traineeship
 • DiscoverEU
 • Avrupa Dayanışma Programı(ESC)

Cevap: Avrupa Dayanışma Programı(ESC)

2) Aşağıdaki şehirlerden hangileri 2023’te Avrupa Kültür Başkentleri olarak belirlenmiştir?

 • Elefsina (Yunanistan), Veszprem (Macaristan) ve Timişoara (Romanya)
 • Venedik (İtalya), Zadar (Hırvatistan) ve Oslo (Norveç)
 • Bilbao (İspanya), Salzburg (Avusturya) ve Mannheim (Almanya)

Cevap: Elefsina (Yunanistan), Veszprem (Macaristan) ve Timişoara (Romanya)

3) Hangi #BeActive Ödülü nesiller arası sporu teşvik eder?

 • #BeActive Local Hero Award (#BeActive Yerel Kahraman Ödülü)
 • #BeActive Across Generations Award (#BeActive Nesilden Nesile Ödülü)
 • #BeActive Education Award (#BeActive Eğitim Ödülü)

Cevap: #BeActive Across Generations Award (#BeActive Nesilden Nesile Ödülü)

4) REPowerEU aşağıdakilerden hangisi için planlanmıştır?

 • Enerji tasarrufu, üretimi ve çeşitliliğini sağlamak
 • Okullara daha çok enerji içeceği temin etmek
 • Herkese ücretsiz elektrikli otomobil vermek

Cevap: Enerji tasarrufu, üretimi ve çeşitliliğini sağlamak

5) Bir sonraki Avrupa Parlamentosu seçimleri ne zaman gerçekleşecek?

 • 2026
 • 2024
 • 2025

Cevap: 2024

DiscoverEU Başvurusu Quiz Soruları Ek Soru Cevabı nedir?

Başvurunuzu yaparken az önce cevapladığınız soruların tamamının cevaplarını sayfanın altında bulunan yerden araştırabilirsiniz. Bu sorular çok eleyici olmamaktadır. Fakat sizlere ayrıca bir ek soru sorulmakta. Bu sorunun cevabına göre eğer yedek olarak seçilirseniz yedek sıranızın kaçıncı sırada olduğu belirlenmekte.

DiscoverEU soruları
DiscoverEU soruları nedir? 2023

Ek soru her yıl olduğu gibi bu yılda bir tahmin sorusundan oluşmaktadır. Bu sorunun kesin cevabı kimse tarafından henüz bilinmemekte. Başvurular bittikten sonra ortaya çıkan bu sorunun cevabının sizin tahmininize yakınlığına göre size puan verilmekte ve bu sayede sıralamanız belirlenmektedir.

Ek Soru) Sence bu başvuru döneminde arkadaşlarıyla grup halinde seyahat etmek için başvuran katılımcıların sayısı kaç olacak?

 • 20.000

Bu sorunun cevabı bence bu yıl 20.000 kişi olacak. Tabi bu sadece benim tahminim.  Genelde topluluğumuzda grup olarak katılmak isteyen kişilerin yoğunlukta olduğunu görüyorum. Avrupa’da da böyle olacaktır. Bu yüzden en az 20.000 kişinin grup halinde seyahat etmek için başvuracağını düşünüyorum. Sizin bu soru hakkında tahmininiz varsa yorumlara yazarsanız soru hakkında tartışabiliriz.

DiscoverEU Türkiye topluluğumuza sende katıl!

İlk kez 2022 Nisan ayında Türkiye’de uygulanmaya başlayan bu projeye şimdiye kadar başvuran, katılan veya bir şekilde proje ile ilgilenmiş kişilerden oluşan kocamann bir ailemiz var. Sizi de bekleriz 🙂

DiscoverEU Whatsapp Grubumuz

*Kovan Duyuru kanalında tüm AB projeleri hakkında bilgilendirme yapmaktayız. Fırsatlardan haberdar olabilmeniz için çıkmamanızı tavsiye ederiz.

Kovan Topluluğu Telegram Duyuru Kanalı

Instagram

Youtube

14 thoughts on “DiscoverEU Quiz Soruları 2023 Güncel Cevaplar”

 1. Geçen sene 160 bin kişi kadar başvuru yapmış sanırsam bunun 100 bini arkadaşıyla birlikte katılmıştır diye düşünüyorum discovereu sayfasına girdiğinizde en aşağı kaydırın veriler orada var.

  1. Merhabalar,

   Evet bende öyle düşünerek 20k dedim. 20k kişi grup olarak başvurduğunda ek olarak hepsini 4 tane arkadaşı olacağı için bunlarla birlikte 100K gruplu olur mantıken. Ama sorudan sadece grup liderleri olarak düşündüm. Zaten belirttiğim gibi tamamen tahmin sorusu. Ben sadece tahmin ettim doğru cevabın ne olduğunu emin olun kimse bilmiyor. Dilediğinizi yapabilirsiniz 🙂

   İyi günler dilerim

 2. Yunus Emre Cançelik

  Merhaba

  Ben 20.000 şeklinde girdiğimde pozitif bir tamsayı olmalıdır diyerek kabul etmiyor neden acaba

 3. merhaba,
  “Ek Soru) Sence bu başvuru döneminde arkadaşlarıyla grup halinde seyahat etmek için başvuran katılımcıların sayısı kaç olacak?” sorusuna olan cevabımı bir türlü kabul etmiyor. defalarca sildim tekrar yazdım, sizce nedeni nedir ve nasıl bir çözüm bulabilirim?

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top