Almanya’da 12 Aylık Uzun Dönem ESC Projesi

Avrupa Birliği‘nin gençlere sunduğu eşsiz fırsatlardan olan ESC projelerinden bir yenisini sizlere ulaştırmak için buradayız. Bu muazzam projede siz gençler hem sosyalleşecek, hem çeşitli aktivitelerde bulunacaksınız, hem de bilgi ve birikimler kazanabileceksiniz. Bu proje, Almanya’da Eylül 2023 – Ağustos 2024 tarihleri arasında 12 ay süreyle yapılacak bir ESC projesi. Hadi gelin detaylara bakalım. 

Proje Açıklaması 

Kreşler, gençlik merkezleri ve yatılı okullar gibi farklı yerlerde sürdürülecek olan bu projede katılımcılar bakım, ev işleri ve çocuk bakıcılığı gibi konularda sorumlu olacak. Kreşlerde gönüllüler, çocukların sosyal becerilerini geliştirmek ve boş zamanlarında onlarla kaliteli vakit geçirmek üzere rol alacaklar. Kreşlerde Yahudi öğrencilere eğitim verildiğinden bu yerlerin yerel Sinagog topluluğu ile bağlantısı var ve katılımcılar da buralardaki birçok festival ve etkinliğe katılma fırsatı bulacak ve farklı kültürleri öğrenme fırsatı edinecekler. Gençlik merkezlerinde ise katılımcılar, boş zaman aktivitelerinde çocuk ve gençlerle beraber faaliyet gösterecekler.

Almanya'da 12 Ay Sürecek Olan Uzun Dönem ESC Projesi

Almanca ve İngilizce konuşulan yatılı okullarda da, genellikle 15-18 yaş arası öğrencilerin bağımsız olmalarını destekleyen çalışmalar yapılıyor, gönüllüler de burada bu gençlerle beraber vakit geçirecek, onlarla beraber yemek yapıp onlarla birlikte çalışacaklar. Kültürel farkındalıkları anlama ve sosyalleşme bu yatılı okullardaki en önemli konulardan. Ortak olarak tüm bu çalışmalarda gönüllülerde, çocuk ve gençlerle ilgili çalışmalar için hevesli ve deneyimli olmaları, iletişim kabiliyeti, iş birliğine açık, güvenilirlik gibi özellikler aranıyor. Daha detaylı bilgi için yazının sonundaki Infopack‘e bakabilirsiniz. 

Konaklama, Yemek ve Ulaşım

Proje kapsamında katılımcıların tüm konaklama, yemek ve ulaşım masrafları karşılanıyor. Katılımcılar faaliyetlerine katkı sağladıkları yerlerde konaklayabilecek ve burada tüm ihtiyaçlarını giderebilecekler, genellikle yemeklerin de verildiği bu yerlerde ekstradan yemek ödemesi de alacaklar. 

Projenin Konumu: Köln, Almanya

Proje Tarihleri: Eylül 2023 – Ağustos 2024

Son Başvuru Tarihi: 23.03.2023

PROJE HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN

INFOPACK İÇİN TIKLAYIN

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top