İtalya 37 Haftalık Uzun Dönem ESC Gönüllülük Projesi

Avrupa Birliği’nin gençler için düzenlediği gönüllük ve dayanışma projeleri olan ESC Projelerine katılarak bilgi ve birikimler kazanabilirsiniz! Bugün ise sizlere İtalya‘nın Faenza şehrinde gerçekleşecek olan bir ESC Projesinden bahsedeceğim. Hadi bu projenin detaylarını inceleyelim.

Proje Açıklaması

Bu projede katılımcıların, yerel halkın kültürel faaliyetleri hakkında bilgi sahibi olmaları ve bu faaliyetlerde bulunmaları, yaratıcılıklarını kullanarak gençlere yönelik etkinlikler düzenlemeleri, birlik ve beraberlik içinde gençleri bu faaliyetlere katılmaları için motive etmeleri ve yerel halkı desteklemeleri amaçlanmıştır.

Proje Kapsamında Verilecek Olan Eğitimler

Katılımcılara projede gerçekleştirilecek olan faaliyetler hakkında eğitim verilecektir. Ayrıca katılımcılara iletişimi geliştirme ve dil öğrenme çalışmalarına katılma fırsatı sunulur.

Katılımcı Profili

Avrupa Birliği‘nin düzenlediği ESC projelerinde katılımcı profili projeden projeye göre değişmektedir. Başvurmak istediğiniz projede katılımcılarda aranan özellikleri karşıladığınızdan emin olmalısınız.

Bu projede ise 18-30 yaş aralığında olan, motivasyonu yüksek, İngilizce bilen, farklı kültürler görmeyi seven katılımcılar aranıyor.

Konaklama, Yemek ve Ulaşım Hakkında

Bu projede katılımcılara Faenza şehir merkezinde 3 farklı konaklama yeri öneriliyor. Bu konaklama yerlerinin her biri mobilyalıdır ve katılımcıların kullanabileceği mutfaklar vardır. Katılımcılara her ay 300 euro cep harçlığı ve yemek parası verilir. Daha detaylı bilgi için INFOPACK sayfasına bakabilirsiniz.

Konum, Zaman ve Diğer Bilgiler

Konum: Faenza, İtalya

Proje Faaliyet Tarihi: 01/05/2023 – 31/07/2024

Son Başvuru Tarihi: 31/03/2023

İTALYA 37 HAFTALIK UZUN DÖNEM ESC GÖNÜLLÜLÜK PROJESİNE BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top