Almanya’da 51 Haftalık Uzun Dönem ESC Projesi

Erasmus+ projeleri gençler tarafından rağbet görmeye devam ediyor. Avrupa Birliği’nin düzenlediği bu projelerine katılmak kendinizi birçok alanda geliştirmenize yardımcı olacak. Şimdi sizlerle beraber bu projelerden birine bakacağız. Hadi gelin beraber Almanya’nın Bremen şehrinde yapılacak bu projenin detaylarına bakalım. 

Projenin Gidişatı

Gönüllülerimiz, özel ihtiyaçları ve hastalıkları olan insanlar için aktiviteler düzenleyen bir kuruluşta görev alacaklar. 12 ay boyunca bu çalışmalara katkı sağlayacaklar ve yaratıcılıklarını gösterebilecekler. Gönüllülerimizin süreç içerisinde farklı farklı sorumlulukları olacak: Çocuklar, gençler, yetişkinler ve fiziksel engelleri olan bireyler gibi farklı insan gruplarıyla çalışma, bakımevindeki kişiler için boş zaman aktiviteleri düzenleme, ilgi duydukları alanlar ile ilgili projelerde yer alma, diğer gönüllüler ile birlikte topluluk için aktiviteler planlama ve uygulama. 

Proje Esnasındaki Eğitimler

Gönüllüler, projenin başlarında mentörleriyle haftalık olarak projenin gidişatı hakkında bilgi edinmek için toplantılarda yer alacak ve kendilerini geliştirecek fırsatlar edinecekler. Ayrıca gönüllüler, Almanya’ya ilk ulaştıklarında ve dönem ortasında diğer gönüllülerle beraber eğitimler alacaklar. 

Gönüllülerde Aranan Özellikler

Bu projeye başvuracak gönüllülerimizin karşılaması beklenen birkaç kriter bulunmakta. Bunlardan ilki; en az A2 seviyesinde Almanca konuşma ve okuma, ikincisi ise proje çalışmaları hastalıklı ve engelli insanları merkeze aldığından dolayı gönüllülerin sabırlı ve pozitif bir kişiliğe sahip olmaları.

Konaklama, Yemek ve Ulaşım

Organizatör kuruluş gönüllülerimizin tüm masraflarını karşılayacak. Gönüllülerimiz, dört diğer katılımcı ile bir apartmanı paylaşacak, kendilerine ait bir odaya sahip olacak ve mutfak, banyo ve ev içindeki diğer alanlara erişim sağlayabilecekler. Ulaşım masrafları karşılanacak, ayrıca gönüllüler sağlık sigortası ile cep harçlığı ve yemek için aylık ücret ödemesi alacaklar.

Projenin Konumu: Bremen, Almanya

Proje Tarihleri: 05.09.2023 – 31.08.2024

Son Başvuru Tarihi: 16.04.2023

PROJE HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top