Almanya’da 7 Günlük Eğitim Kursu Projesi

Yurt dışına çıkıp farklı kültürleri görmek, uluslararası gençlik çalışmalarında yer almak ve çeşitliliği desteklemeye önem veren gençlik çalışanlarından biri misiniz? Almanya’da gerçekleşecek olan ve Gençlik Çalışanları‘nı çağıran bu Eğitim Kursu Projesi tam size göre! Proje detayları için yazımızı okuyarak bilgi edinebilirsiniz. Bu proje için uygun kişileri biliyorsanız onlarla paylaşmayı da unutmayınız!

Proje Açıklaması

Gençleri topluluklarda çalışırken, gençlik çalışanları karşılaşabilecekleri ikilemlerle ve zorluklarla yüzleşebilirler. Bu durumlar, insanların geçmişleri ve kimlikleri konusundaki karmaşıklıkla ilgilidir ve bizi şu soruları sormaya yönlendirir:

  • Farklı kimlik yönlerini nasıl ele alabilir ve güçlendirici alanlar yaratabiliriz?
  • Güç ilişkilerini ve kalıpları nasıl çözebiliriz?
  • Diğerleriyle çalışırken kendi bakış açımızın ve pozisyonumuzun farkında nasıl olabiliriz?

“Kesişimsellik” kavramını masaya koyuyoruz ve sizi birlikte keşfetmeye davet ediyoruz. Gençlerle yakın çalışan kişileri, gençlik çalışanları/öğretmenleri olarak çalışmanızla ilgili kavramın pratik bir uygulamasını bulmaya, kimlik, ayrımcılık, ayrıcalık ve güç karmaşıklığıyla başa çıkmak için araçlar ve yöntemleri keşfetmeye, yeni araçlar geliştirmeye ve mevcut olanları iyileştirmeye davet ediyoruz; farklı ülkelerden insanların deneyimlerinden öğrenmeye olanak sağlayan bu eğitim kursuna katılmaya davet ediyoruz.

Kesişimsellikten bahsettiğimizde ne demek istiyoruz?

Kesişimsellik kavramını, bir kişinin cinsiyet, kültür, din, renk, zihinsel/fiziksel/ekonomik durum, cinsellik, ve uyruğu gibi kimliğini oluşturan farklı katmanları daha derin bir anlayışla ele almayı sağlayan bir yaklaşım olarak tanıtabiliriz.

Bu nedenle, kesişimsellik, her bir kişinin farklı ve birbiriyle kesişen sosyal gruplara ait olduğunu ve bu nedenle farklı ve örtüşen türlerde ayrımcılıkla karşılaşabileceğini anlamamıza yardımcı olur.

Konaklama, Yemek ve Ulaşım Hakkında

Aksi belirtilmediği sürece, bu eğitim kursunun ev sahibi kuruluş veya SALTO’su konaklamayı organize edecek. Projedeki konaklama ve yemek masrafları karşılanacaktır. Lütfen seyahat masraflarınızı destekleyip desteklemeyeceklerini öğrenmek için ev sahibi kuruluşa veya SALTO’nuzla iletişime geçin. Eğer cevapları “evet” ise, seçildikten sonra seyahat biletlerinizin rezervasyonunu ve seyahat masraflarınızın geri ödenmesini düzenlemeye yönelik genel prosedür hakkında daha fazla bilgi edinmek için ev sahibi kuruluş ile iletişime geçebilirsiniz.

Proje Dahilinde Eğitim

Eğitim Kursu’ndan sonra eve götürecekleriniz:

  • Kesişimsellik hakkında yeni bilgiler;
  • Kendini yansıtma ve ilham;
  • Günlük çalışmalarınızda kullanabileceğiniz yeni somut araçlar ve yaklaşımlar;
  • Uygulama topluluğuyla bağlantılar;
  • Bilgiyi Avrupa Gençlik Programları kapsamındaki projelerinize aktarmak;

ve elbette bir çift “kesişimsellik gözlüğü”! 🙂

Katılımcı Profili

Gençlerle direkt olarak çalışan gençlik çalışanları, eğitmenler/öğretmenler, gençlik liderleri, gençlik projeleri yöneticileri, gönüllü mentorlar ve sosyal hizmet uzmanları

Konum, Zaman ve Diğer Bilgiler

✅ Proje Faaliyet Tarihi: 7 Nisan – 3 Mayıs 2024

📍 Yer: Villa Böckelmann, Magdeburg, Almanya

❗ Son Başvuru Tarihi: 17 Mart 2024

Almanya’da 7 Günlük Eğitim Kursu Projesine Başvurmak için Tıklayın  

*Bu proje yaygınlaştırma amacıyla paylaşılmıştır. Partner kurumlar veya organizatör
kurum ile herhangi bir bağımız yoktur. www.kovanyouth.com herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.
*İlan Sahiplerine: Kaldırılmasını istediğiniz ilanlar için kovangenclikgrubu@gmail.com’a mail atabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top