Fransa’da 6 Aylık ESC Gönüllülük Projesi! 2 Dernek 2 Gönüllü Arıyor!

Merhabalar ben Kovan ekibinden Erdem. Bugün sizlerle Avrupa’da 6 ay boyunca gönüllülük yaparak ücretsiz bir şekilde yaşayabileceğiniz bir ESC projesinden bahsedeceğim. ESC projelerinde gönüllülük yaptığınız alanlarda kısa çalışma saatleriyle hem kendinizi geliştirir hemde cep harçlığı alırsınız. Konaklamanız ve yol giderlerinizde proje bütçesinden karşılanır. Gelin Fransa’da gerçekleştirilecek olan bu ESC projesinden detaylı bahsedelim!

Proje Açıklaması

2 Fransız derneği, Bouillon Cube ve Pic ST Loup Topluluk Komünü, Causse de la Selle köyünde sosyokültürel etkinlikleri canlandırmak için 2 Avrupa gönüllüsünü karşılamaktadır. Görevler şunlardır: – Grange ve Pic ST Loup’da kültürel etkinliklerin arabuluculuğuna ve organizasyonuna katılmak (Bouillon Cube’un kültürel sezonunun organizasyonu, sanat eğitimi etkinliklerinin organizasyonu ve animasyonu, faaliyetlerin tanıtımı ve yerel paydaşların dahil edilmesi) – 11 ila 25 yaş arasındaki gençler için resmi veya resmi olmayan eğitim bağlamında farkındalık faaliyetleri düzenlemek – Uluslararası hareketliliği teşvik etmek ve ESC gönüllü deneyimlerini 16 ila 25 yaş arasındaki gençlere tanıtmak – Misafir derneklerin çeşitli etkinliklerine ve projelerine katılmak, her gönüllü kişisel olarak ilgilendiği faaliyetlere girişimde bulunma, geliştirme ve katılım imkanına sahiptir.

Konaklama, Yemek ve Ulaşım Hakkında

  • Gönüllüler haftada 35 saatlik bir çalışma süresine sahip olacaklar, hafta sonlarını da içerecek şekilde. Haftada iki gün izinleri ve ayda iki gün tatil hakları olacak.
  • Causse de la Selle’de bir karavanda, ortak bir odası olan bir oda ile konaklayacaklar. Yemek yemek, dinlenmek ve pişirmek için ortak bir salonları ve ortak bir banyoları olacak. Tuvaletler dışarıda olacak (kuru tuvaletler).
  • Arabaları var ve yolculuk paylaşımı yapabilirler (toplu taşıma yok).
  • Cep harçlığı ve yiyecek yardımı alacaklar (kendi kendilerine yönetim).

Proje Dahilinde Eğitim

Proje içinde üç öğrenme fırsatı bulunmaktadır:

– Bilgi: Gençleri yönlendirmek ve eşlik etmek için Fransızca ve İngilizce öğrenmek, Fransız bölgesel ve kurumsal bölünme hakkında bilgi edinmek

– Yaşam becerileri: Geniş düşünme, diğer insanlara ve yeni kültürlere açıklık, başka çalışma biçimlerine uyum sağlama yeteneği, topluluk yaşamı, sabır ve azim

– Beceriler: Sanatsal ve kültürel eğitim iletişim ve arabuluculuk araçları, proje metodolojisi, pedagoji, kültürel etkinliklerin organizasyonu.

Katılımcı Profili

  • Gönüllülerin ehliyet sahibi olmaları
  • Sanatsal ve kültürel uygulamalara duyarlı olmaları tercih edilir
  • Gençlik faaliyetlerine, etkinliklerin organizasyonuna gerçek bir ilgi duymaları
  • Kırsal ortamı takdir etmeleri, günlük yaşamda ekolojik bir yaşam tarzını benimsemeleri, belirli yaşam kurallarıyla toplu yaşam becerisine sahip olmaları
  • Uyum, özerklik ve girişimcilik yeteneklerine sahip olmaları
  • Takım çalışmasına ilgi duymaları, motive olmaları ve özellikle Fransız bir derneğe uyum sağlama isteği taşımaları önemlidir. Bağlılık esastır.

Konum, Zaman ve Diğer Bilgiler

📆 Tarih: 01/04/2024 – 31/10/2024

🏩 Yer: Causse de la Selle Fransa

👤 Katılımcı Sayısı: 2

✅ Son Başvuru Tarih: 02/04/2024

Fransa’da 6 Aylık ESC Gönüllülük Projesine Başvurmak için Tıklayın

*Bu proje yaygınlaştırma amacıyla paylaşılmıştır. Partner kurumlar veya organizatör
kurum ile herhangi bir bağımız yoktur. www.kovanyouth.com herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.
*İlan Sahiplerine: Kaldırılmasını istediğiniz ilanlar için kovangenclikgrubu@gmail.com’a mail atabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top