Arnavutluk’ta 1 Aylık Kısa Dönem ESC Gönüllülük Projesi

Sizlere Arnavutluk’ta gerçekleşecek olan 1 aylık ESC Gönüllülük Projesi ile geldim. Çeşitli eğitimlerin olduğu bilgi ve birikimler kazanabileceğiniz güzel bir Gönüllülük Projesi. Gelin detaylarına bakalım.

Proje Hakkında

1 Nisan – 1 Mayıs 2023 tarihlerinde Tiran/Arnavutluk’ta günde 6 saat, haftada 5 gün (haftada ardışık 2 gün ve ayda 2 gün tatil) çalışacak olan gönüllüler, Sosyal Bilgiler Ulusal Konseyi (NCSS) faaliyetlerine gönüllü katılarak bir ay boyunca Tiran’ misafir edilecek .Proje kapsamında kültürlerarası becerilerini geliştirerek, insanlarla olan iletişimlerini, proje geliştirme becerilerini geliştiren eğitimlerle iş piyasası hakkında Sivil Toplum Kuruluşu ve Arnavut kültürüne dair bilgi sahibi olacak.

Gönüllünün Görevleri

Tiran’ın yoksul yerleşim yerlerine, Roman Topluluğuna ve Engelli çocuklara ziyarette bulunulacak ve bilgi sahibi olduğu konuda personellere destek olabilecek. Ev sahibi kuruluşunun kadınların istihdamına yönelik çalışmalarına, liseli gençlerle toplumsal cinsiyete dayalı şiddete karşı düzenlediği faaliyetlere katılıp destek sağlayacak. Gönüllü, boş günlerinde Tiran’da Sivil Toplum Kuruluşu’nun düzenlediği faaliyetlere katılacak. Bunun yanında ESC projeleri hakkında materyalleri tasarlayarak bunları yerel toplumdaki gençlere dağıtacak.

Proje Kapsamında Eğitim Ve Diğer Bilgiler

Gönüllüye, NCSS tarafından temel düzeyde Arnavutça Dil Eğitimi ve Varışta Eğitim verilecek. Proje tamamlanmasının ardından Youthpass Başarı Kaydı da düzenleyecektir.18-30 yaş aralığında 1 gönüllüye ihtiyaç duyulmaktadır. Tüm masraflar proje bütçesinden karşılanacaktır. Projede gönüllülerin becerileri ve yeteneklerine uygun çok çeşitli faaliyetler bulunmaktadır.

Proje Konumu: Tiran/Arnavutluk

Proje Faaliyet Tarihi:1 Nisan – 1 Mayıs 2023

Başvuru nasıl yapılır?

Başvuru yapmak isteyenler acil olarak kbey20@hotmail.com adresiyle iletişime geçebilirler.

 

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top