Romanya’da 6 Aylık Uzun Dönem ESC Projesi

Romanya’dan ilgi çekici bir ESC projesi ile geldim. Gönüllülerin projeyi düzenleyen kuruluşla bir nevi iş arkadaşı olacağı bu proje şehir hayatından biraz uzaklaşmak ve yeni yerler keşfetmenin güzel bir birleşimi. Lafı yeterince uzattığımı düşünerek hemen detaylara geçiyorum.

Kırsalda Yaşama Destek

Projeyi düzenleyen kuruluş, CEVOS, şimdilik 3 adet kırsal yerleşimde faaliyetlerini sürdürüyor. 2018 yılında kurulan kuruluş, o zamandan beri  gönüllüleriyle birlikte Saschiz bölgesinin ihtiyaçları için çalışıyor. CEVOS gönüllülük ve toplumsal görev bilinciyle kırsal bölgelerde kalıcı değişiklikler yapmayı hedefliyor. Ayrıca kuruluş, süreç boyunca gönüllülerin gezmek için bolca vakit bulabileceklerini vadediyor.

Gönüllülerin Katılacağı Çalışmalar

  • Organizasyon, PR çalışmaları, sosyal medya ve tanıtımları ile yakından ilgileneceksiniz.
  • Katılacağınız çalışmalara bazı örnekler: informal eğitim workshopları, bilinçlendirme kampanyaları, yaz kampları, yetişkinler için dil eğitimleri, farkındalık için dijital kampanyalar, AB fonları için yeni projelerin yazılması ve başvuruları, yöresel geleneksel etkinlikler

(Planlanmış etkinlikleri kuruluş detaylı olarak paylaşmış, metnin sonundaki linkten ulaşabilirsiniz.)

Süreç Boyunca Verilecek Eğitimler

Gönüllülük süresi boyunca katılımcılara Romence eğitimi sağlanacak.

Konaklama – Yemek – Seyahat

Gönüllüler gıda için aylık 150€ alacaklar, buna ek olarak aylık 90€ cep harçlığı da sağlanacak. Ulaşım masrafları Erasmus+ standartlarında, mesafe hesaplaması ile karşılanacak. Tüm gönüllüler “The Volunteer’s Castle”da konaklayacaklar, odalar iki kişi paylaşılacak.

Katılımcı Profili

Projenin kontenjanı 2 kişilik. CEVOS, gönüllülük konusunda en az kendileri kadar hevesli ekip arkadaşları arıyor. Sorumluluk bilincinde, inisiyatif almaktan çekinmeyen, grup çalışmasına yatkın herkes tüm ekip üyelerine saygılı olmak koşuluyla bekleniyor. Bu proje için yaş aralığı 18-30, tek önkoşul ise iyi bir İngilizce.

Proje Hakkında Tarih, Konum ve Diğer Bilgiler

Konum: Sashciz & Sighişoara, Romanya

Tarih: Nisan 2023 ve Ekim 2023

Son Başvuru Tarihi: 10 Mart 2023

DETAYLI BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top