Avusturya’da 1 Haftalık Erasmus+ Gençlik Değişimi Projesi

Erasmus Projesi, gençlerin Avrupa’da farklı ülkelerde çalışma ve öğrenme fırsatlarına sahip olmalarına olanak tanıyan bir programdır. Bu sayede, gençler diğer ülkelerdeki yaşam tarzlarını ve iş kültürlerini deneyimleyerek kendilerini geliştirme fırsatı edinirler. Ayrıca, bu projenin bir diğer önemli faydası, gençlerin farklı kültürlerden insanlarla tanışmalarına ve arkadaşlık kurmalarına yardımcı olmasıdır. Biz de şimdi sizlerle beraber Avusturya’nın Klaffer kentinde yapılacak olan bu projelerden birine bakacağız. 

Proje Amacı Hakkında Bilgiler

2050 yılına kadar karbon nötr olmaya başarılı bir şekilde geçiş yapmak, sadece yönetimlerin veya işletmelerin sorumluluğunda değildir. Bu hedefe ulaşmak için, eğitim kurumları ve toplumun geniş kesimleri de dahil edilmelidir. Bu sayede, öğrencilerin, ebeveynlerin ve diğer bireylerin çevre dostu yöntemler kullanarak hareket etmeleri teşvik edilerek, karbon emisyonlarının azaltılmasına katkı sağlanabilir.

Avusturya 1 Haftalık Gençlik Değişimi Projesi

Avrupa Yeşil Düzen Tebliği 5 ile bu hedefin kabul edilmesi, çevre dostu hareketlilik faaliyetlerinin öncüllüğünü yaparak, çevresel etkinin azaltılmasına yönelik çalışmaları hızlandırmayı amaçlamaktadır. Bu kapsamda, okullar, eğitim tesisleri ve üniversiteler, öğrencileri, ebeveynleri ve toplumun geniş kesimlerini sürece dahil ederek, çevre dostu davranışları benimsetmeye çalışacaklardır.

Projedeki Eğitimler

Gençlik çalışanları arasında iklim değişikliği, doğa, sürdürülebilirlik ve çevre koruma ile ilgili bilgileri geliştirme, katılımcılar arasında iklim değişikliği konusunda farkındalığı artırma ve gençlerle günlük işlerinde açık havanın ön planda olduğu yaygın yöntemleri kullanmak için daha olumlu bir tutum geliştirme, sosyal dönüşüm araçları olarak NFE yöntemlerine dayalı yeni gençlik ağı girişimlerini teşvik etme gibi eğitimler ve bunlarla ilgili aktiviteler olacaktır.

Katılımcı Profili

Gençlik değişimi projelerinde genellikle projeye göre katılımcı profilleri değişmektedir. Katılımcı profili sizin projeye katılma olasılıklarınızı arttırabilir.

  • 18-30 yaş aralığında olan,
  • Yeniliklere açık, yenilikçi fikirleri olan ve fikirlerini paylaşmaktan çekinmeyen,
  • Motivasyonu yüksek olan,
  • İklim, doğa ve çevre ile ilgili konularda ilgisi olan gençler.

Konaklama, Yemek ve Ulaşım

Çalışma dili İngilizce olan bu projede katılımcıların tüm yeme, içme, konaklama ve ulaşım masrafları karşılanıyor. 

Projenin Konumu: Klaffer, Avusturya

Proje Tarihleri: 07.05.2023 – 14.05.2023

Son Başvuru Tarihi: Belirtilmemiş

BAŞVURU YAPMAK İÇİN : stefanie.poemmer@kinderfreunde-ooe.at ADRESİNE MAİL ATABİLİRSİNİZ

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top