Hırvatistan’da 48 Haftalık Uzun Dönem ESC Projesi

Yurt dışı için kurduğunuz hayalleriniz artık hayal olarak kalmayacak ESC Projeleri yurt dışına çıkmanız için bir fırsat, bende bugün size Hırvatistan’ da 48 hafta sürecek olan ESC projesi ile geldim. Çeşitli eğitimler alabileceğiniz, bilgi ve birikimler kazanabileceğiniz bir proje. Gelin detaylarına bakalım.

Proje Hakkında

01.09.2023 – 31.10.2024 tarihleri arasında Hırvatistan/ Zagreb ‘ de 48 hafta boyunca gerçekleşecek olan bu ESC projesi; gençlere beden eğitimi ve spor , vatandaşlık , yaratıcılık, kültür ve küçük işletmelere destek sağlama gibi konularda bilgilendirmeyi, kendilerini geliştirmeleri için olanak sağlamayı amaçlar. Bu proje için 4 farklı pozisyonda 4 katılımcı:

Hırvatistan, Zagreb Uzun Dönem ESC Projesi

1.Pozisyon Sosyal Medya: Facebook sayfası ve Tik-Tok hesabı ile ilgilenilmesi ve yönetilmesi.

2.Pozisyon Yaygın Faaliyetlerin Sorumlusu: Faaliyetlere gençleri teşvik etmek ve rapor/blog makaleleri yazmak.

3.Pozisyon Gençlik Projelerinde Asistanlık: Erasmus+ Gençlik Değişimlerine katılmak, faaliyetlere lojistık anlamda yardımda bulunma, AB ile ilgilenen kuruluşlarla ağ oluşturma.

4.Pozisyon Sosyal Projelerde Asistan: Çocuklar için capoeira organizasyonlarına ve yetişkinler için capoeira eğitimlerinde bulunma.

Proje Kapsamında Eğitim ve Karşılanacaklar

Katılım sağlayan gönüllüler 4 kişilik ortak dairede beraber kalacaklar ve ortak odalara, yemek – oturma odasına, banyo ve mutfağa sahip olacaktır. Katılımcılar her ay düzenli olarak 180 Euro harçlık ve 130 Euro kapsamında gıda alacaklar. Konaklama ve ihtiyaçlar karşılanacak ve seyahat masrafları katılımcının ülkesi kapsamındadır. Proje süresi boyunca katılımcı ayrılış öncesi eğitim ve varışta ve ara dönem eğitimi alacaktır.

Katılımcı Profili

Proje de 4 pozisyon içinde farklı katılımcı profili aranmaktadır. 1.Pozisyon için; dijital araç-gereç kullanmayı seven ve kamera bilgisi olan, 2.Pozisyon için; yaratıcı, insan ilişkileri ve iletişimi iyi olan, yaygın çalışmaları yürütme bilgisi olan, 3. Pozisyon için; verilen görevleri gerektiği gibi yerine getiren, titiz davranan, 4. Pozisyon için; spor faaliyetleri ile ilgilenen, çocukları seven, capoeira faaliyeti ile ilgilenen gençler başvurabilir.

Konum: Hırvatistan, Zagreb

Proje Tarihi: 01.09.2023 – 31.10.2024

Projeye Son Başvuru Tarihi: 16/06/2023

HIRVATISTAN PROJESİNE BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top