Avusturya’da 51 Haftalık Uzun Dönem ESC Projesi

Gençler için Erasmus+ projeleri, ESC projeleri ve diğer projeler ilgi çekici konumda. Gençlerin yurtdışı için kurduğu hayaller, hayal olarak kalmayacak. Avrupa Birliği‘nin düzenlediği Erasmus+ projeleri ve ESC projeleri ve yurtdışı programları tam olarak gençlerin yurtdışına çıkmaları için bir fırsat. Avusturya’da yapılacak olan 51 haftalık uzun dönem ESC projesi ise bunlardan biri. Bu muazzam proje sayesinde gençler çeşitli aktivitelere katılacaklar, bilgi ve birikimler kazanacaklar. Gelin bu harika projenin detaylarına bakalım.

Proje Etkinlik Açıklaması

51 Haftalık uzun dönem ESC projesinde etkinliklerde yok yok. Gençler danışmanlarla toplantı yapacaklar, Almanca ile ilgili dil kursu koordinatörler ve kuruluş tarafından sağlanacak, gençlerin ilişkilerini ve kimliklerini geliştirebileceği etkinlikler ve faaliyetler olacak.

Avusturya'da 51 Hafta Sürecek Olan Uzun Dönem ESC Projesi

Etkinlikler ise spor ve sanat projeleri, ırkçılık karşıtı ve demokrasi ile ilgili eğitimler, sokaklar ile ilgili çalışmalar, bahçecilik eğitimleri, açık hava etkinlikleri ve daha fazlası. Bu dolu dolu etkinlikler ve faaliyetler ile gençler daha çok sosyalleşebilecek, değişik kültürlerden arkadaş çevresi edinecekler ve kendilerini çok daha iyi bir şekilde geliştirmiş olacaklar.

Proje Kapsamında Katılımcılarda Aranan Özellikler

Bu muazzam 51 haftalık uzun dönem ESC projesine katılmak için katılımcılarda aranan bazı kriterler vardır. Bu kriterler siz gençlerin başvurmak istediği projeye katılma olasılığını arttırır. Bu projede ise şu kriterler ön plandadır:

  • 18-30 yaş arasındaki tüm gençler
  • Gençlerle çalışmayı ve onlarla ilgilenmeyi seven
  • Müziklere, spora ve farklı kültürlere ilgisi olan
  • Gençlerle iletişim kurmak ve onlarla ilgilenmek için inisiyatif alabilen
  • Projelerde çalışmaya istekli ve motivasyonu yüksek olan gençler.

Projeye Dahil Olanlar

Seyahat ve konaklama proje kapsamındadır. Ayrıca her ayın başında yemek ve cep harçlıkları alabileceksiniz. Şehir içi ulaşım için bisikletleriniz olacaktır. Ayrıca toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanmak için biletiniz olacaktır.

Konum: Bregenz, Avusturya

Proje Faaliyet Tarihi: 04.09.2023 – 31.08.2024

Son Başvuru Tarihi: 09.04.2023

UZUN DÖNEM ESC PROJESİNE DETAYLI BİLGİ ALMAK VE BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart
Scroll to Top