Macaristan’da 41 Haftalık Uzun Dönem ESC Projesi

Avrupa hayalleriniz suya düşmedi. İlgilendiğiniz ve sevdiğiniz alanlarla alakalı yurtdışı deneyimi yaşamak ister misin? Bugün tam size göre bir projeyle sizlerleyim. Macaristan’ın Pécs şehrinde 41 haftalık ESC projesinde eğitimler, geziler ve çeşitli aktivitelerin olduğu dolu dolu bir proje ile karşınızdayım. Zaman kaybetmeden projenin detaylarına geçelim.

Proje Detayları

01/03/2023–29/02/2024 tarihleri arasında Macaristan’ın Pécs şehrinde gerçekleşecek olan Uzun Dönem ESC projesinin hedeflediği amaç; zihinsel engelli bireylerle ilgilenmektir, onlarla tanışmak, gezmek, oyunlar oynamak gibi aktiviteler yapılmaktadır. Esas olan boş vakitlerinde düşünmeyi ve anlamayı geliştirmeye yönelik aktiviteler yapılmaktadır.

Katılımcı Profili

Macaristan’ın Pécs şehrinde bu muazzam proje hakkında bazı kriterler aranmaktadır. Bu kriterler sizi ön plana atmakta yardımcı olmakta. Gönüllülerin, engelli bireylerle çalıştıkları için düşünceli ve duyarlı olmaları gerekmektedir. Engelli bireylerin her zaman aktif olması gerekmektedir. Diğer bazı kriterler;

  • Her zaman hoşgörülü olmanız lazım
  • Motivasyonu yüksek, açık fikirli olmalıdırlar
  • İngilizce seviyesi yüksek olmalıdır
  • Her zaman öğrenmeye açık ve önyargısız olmalıdır

Proje Kapsamında Karşılanacaklar

Pécs şehrinde gönüllülerle birlikte 3 odalı bir evde yaşayacaksınız. Yemek ve seyahat ihtiyaçları karşılanacaktır. Apartmanın sağladığı yararlarından biride sim kartlı telefondur (sınırlı internet erişimi ile) çoğunlukla iş için kullanılır. Öğrencilerin kullanabileceği bir bisiklet verilir.

Proje hakkında diğer detaylar

Projeye katılmak için sosyal olmanız toplum içinde özgür bir şekilde konuşmanız, ilgilendiğiniz alanları bilip o alanlarla alakalı bilgiler öğrenmeniz gerekmektedir. Son olarak bu uzun dönem ESC projesinin yeri ve zamanına bakalım.

Proje Yeri: Macaristan, Pécs

Proje Tarihi: 01/03/2023–29/02/2024

Son Başvuru Tarihi: 26/03/2023

41 HAFTALIK ESC PROJESİ HAKKINDA BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top