Belçika ve Brüksel’de Gerçekleşen 2 Farklı ESC Gönüllülük Projesi

Selamlar, ben Kovan Youth ekibinden Mevlüde. Yurt dışı için kurduğunuz hayalleriniz varsa artık hayal olarak kalmayacak ESC Projeleri yurt dışına çıkmanız için bir fırsat, bende bugün sizlere Belçika ve Brüksel de toplam 12 ay boyunca gerçekleşecek olan bir proje ile geldim. Çeşitli eğitimler alabileceğiniz, bilgi ve birikimler kazanabileceğiniz bir proje. Gelin detaylarına bakalım.

Projeler Hakkında

Eylül 2023 tarihinde gerçekleşeceği düşünülen 12 aylık Belçika/ Brüksel projesi 2 kısma ayrılmaktadır bunlar; Kültürlerarası Öğrenme ve Savunma ve Araştırmadır. Bu proje Avrupa’daki gençlerin haraketliliğinin hızlanmasını ve artış göstermesini amaçlar. Katılımcı, düzenlenen etkinliklere katılarak bilgi sahibi olacak, rapor hazırlayacak, kültürlerarası öğrenme ve küresel yeterlilik ile ilgili finansman ve değişim programları hakkında raporlar hazırlayarak Savunuculuk ve Araştırma çalışmalarına katılmış, desteklemiş olacak. Diğer bir projede ise katılımcı Avrupa Eğitmenler Havuzu ile ilgili girişimleri destekleyecek, katılımcı koordinatör rolü ile Kasım Barış kampı hazırlık ekibinin üyesi olacak ve son olarak isterse EFIL projelerine destek sağlayacaktır.

Proje Kapsamında Karşılanacaklar

Katılımcı, Fransızca ve Hollandaca dil kurslarına katılabilme imkanına sahip olacak. Konaklama ve gıda gibi masrafları kapsayan 1120 Euroluk cep harçlığı alacaktır. Katılımcının seyahat masrafları da karşılanacaktır.

Katılımcı Profili

18-30 yaş aralığında;

  • İleri seviyede İngilizcesi olan,
  • Excel hakkında bilgi sahibi,
  • Sosyal medyayı aktif kullanabilen,
  • Yeni fikirleri benimseyip ilgi duyabilecek gençler başvurabilir.

Proje Tarihi: Eylül 2023

Proje Konumu: Belçika/ Brüksel

Son Başvuru Tarihi: 30 Haziran 2023

BELÇİKA VE BÜRÜKSEL’DE GERÇEKLEŞECEK OLAN ESC PEOJESİNE BAŞVURMAK VE DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top