Romanya’da 1 Aylık Gönüllülük Projesi

ESC projeleri(European Solidarity Corps) gönüllülük programı kapsamında yürütülen projelerdir. Bu projeler gençlere, sosyal sorunlara çözüm bulmaya yönelik deneyimler kazanma ve kişisel gelişimlerini destekleme fırsatı sunar. ESC projeleri, genellikle farklı ülkeler arasında gerçekleştirilen gönüllülük faaliyetlerini içerir. Katılımcılar, toplum hizmeti, çevre koruma, kültürel etkileşim, dezavantajlı gruplarla çalışma gibi çeşitli konularda gönüllü olarak çalışabilirler. Şimdi biz de sizlerle beraber bu projelerden Romanya’da yapılacak olan birine göz atacağız.

Proje Açıklaması

Bu proje aracılığıyla, resmi olmayan eğitimi, gönüllülük topluluklarını ve Erasmus+ programını teşvik etmek amaçlanıyor. Bu sayede Romanya’nın çeşitli bölgelerindeki dezavantajlı gençlerin sosyal ve aktif katılım, dayanışma, çeşitlilik gibi konularda katılımını sağlama konusunda çalışmalar yapılacak. Proje kapsamında farklı aktiviteler yer alacak. Bunlar; Romanya’daki farklı şehirlerde ve köylerde resmi olmayan eğitimi, Avrupa değerlerini, gönüllülüğü ve dayanışmayı teşvik etmek ve lojistik işlerini içeren yaz kampları düzenlemek, insanları bir araya getirmek, konuk etmek, yönetmek, eğlendirmek ve bir haftalık deneyimde onlara eğitim vermek.

Katılımcı Profili

Bu ESC projesine katılabilmek için katılımcılardan; 18-30 yaş arası olmaları, İngilizce bilmeleri, bir takım içinde çalışmaya, yeni ilişkiler kurmaya ve taşrada vakit geçirmeye istekli olmaları bekleniyor.

Konaklama, Yemek ve Ulaşım

Proje kapsamında katılımcıların tüm masrafları karşılanıyor. Aylık olarak katılımcılara yemek ve cep harçlığı olarak 250 Euro ödeme yapılacak. 

Proje Tarihleri: 07.07.2023 – 11.08.2023

Projenin Konumu: Hârja, Bacău, Romanya

Son Başvuru Tarihi: Belirtilmemiş

PROJE HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top