Bosna Hersek’te 2 Aylık Uzun Dönem ESC Projesi

Gençlere yurt dışına çıkma ve kendilerini geliştirme fırsatı sunan Erasmus+ projeleri her geçen gün gençler tarafından daha da ilgi görüyor. Avrupa Birliği’nin düzenlediği bu projelere katılarak birçok bilgi ve donanım sahibi olan gençler aynı zamanda farklı yerler de keşfediyorlar. Biz de şimdi sizlerle beraber bu projelerden birine göz atacağız. Hadi hep beraber Bosna Hersek’te yapılacak olan ve vize gerektirmeyen bu gönüllülük projesinin detaylarına bakalım. 

Proje Hakkında

Projede genç bireylerin ESC projelerine katılarak benzersiz deneyimler elde etmeleri hedefleniyor. Bu yoldan gençlerin farklı kültürlerle yaşama ve çalışma, yabancı dil yetenekleri ve networking yetenekleri geliştirilmek amaçlanıyor. Gönüllüler şu alanlarda aktif görev alacak: Topluluk önünde konuşma ve iletişim, istihdam yaratma, cinsel sağlık ve cinsel yolla bulaşan hastalıklar hakkında bilgi edinme, kaçakçılıkla mücadele, çevre, resmi olmayan öğretim yöntemleri, sanat, kültür, spor ve rekreasyon. 

Katılımcı Profili

Gönüllülerden bu proje için 18-30 yaş aralığında olmaları ve yeterli seviyede İngilizce bilmeleri gerekiyor. Çok önemli bir detay olarak da katılımcılardan vize istenmiyor, pasaportunuz ile başvurabilirsiniz. 

Konaklama, Yemek ve Ulaşım

Proje kapsamında gönüllülerin tüm masrafları karşılanıyor. Aylık olarak cep harçlığı ve yemek ödemesi de alacaklar. Ayrıca ulaşım masrafları da karşılanacak.

Projenin Konumu: Saraybosna, Bosna Hersek

Proje Tarihleri: 15.04.2023 – 12.06.2023 / 01..05.2023 – 28.06.2023

Son Başvuru Tarihi: 31.03.2023

PROJE HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top