Çekya’ da 8 Günlük Erasmus+ Gençlik Değişim Projesi

Yurt dışı için kurduğunuz hayalleriniz artık hayal olarak kalmayacak Avrupa Birliği’nin düzenlemiş olduğu Erasmus+ Gençlik Değişim Projeleri yurt dışına çıkmanız için bir fırsat, bende bugün Çek Cumhuriyetin‘ de 8 gün sürecek olan Erasmus+ Gençlik Değişimi projesi ile geldim. Çeşitli eğitimler alabileceğiniz, bilgi ve birikimler kazanacağınız muazzam bir proje. Gelin detaylarına bakalım.

Proje Hakkında

11-20 Haziran 2023 tarihleri arasında Jindrichuv Hradec/ Çekya ‘da APV (Advanced Planned Visit) ile yürütülen bu projenin amacı; gençlerde sivil toplum katılımının sıkıcı ve bir işe yaramayacağı hakkında oluşan algıyı yıkmak, Avrupa değerlerini güçlendirmek ve demokratik yaşam hakkında bilgi vermektir .Proje kapsamında gençlerin sorunlarını çözmesini sağlamak için faaliyetler düzenleyerek bu faaliyetlere katılmalarına, kültürlerarası iletişimi öğrenip uygulamaya da teşvik eder.

Proje Kapsamında Karşılanacaklar

Konaklama, gıda ve seyahat masrafı Erasmus+ kapsamında Çekya Ulusal Ajansı tarafından karşılanacaktır. Türk Vatandaşlarının Çek Cumhuriyetine giriş sağlayabilmeleri için vize almaları gerekmektedir. Seyahat ve vize masrafları (orijinal makbuz kapsamında) katılımcılara geri ödenecektir.( Türkiye için belirlemiş geri ödeme ücreti 275€ dur.)

Katılımcı Profili

Erasmus+ Gençlik Değişimlerinde genellikle projeye göre katılımcı profili değişmektedir. İstenilen kriterlere uyup -uymadığınızı kontrol edebilirsiniz;

18-30 yaş aralığında:

  • Gerçekleşecek resmi olmayan etkinliklere ilgisi olan,
  • Kültürel bağlamda çalışabilecek motivasyonu yüksel olan gençler başvurabilir.

Proje Hakkında Diğer Bilgiler

 Proje konumu : Jindrichuv Hradec/ Çekya

Gençlik Değişim Proje Tarihi: 11-20 Haziran 2023

APV Tarihi : 9-11 Haziran 2023

Son Başvuru Tarihi: 31 Mart 2023/ 23:00

ÇEKYA ERASMUS+ PROJESİNE KATILIM İÇİN DETAYLI BİLGİYE INFOPAC‘ DEN ULAŞABİLİRSİNİZ BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ.

 

 

 

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top