İtalya’da 11 Aylık Uzun Dönem ESC Gönüllülük Projesi

Avrupa hayallerine ESC projesi ile daha yakınsın. İlgilendiğiniz ve sevdiğiniz alanla alakalı yurt dışına çıkma hayaliniz varsa hemen başvurmalısın! Avrupa birliğinin düzenlediği ESC gönüllülük projesi ile hayal bile edemeyeceğin tecrübelere ve bilgilere sahip olabilirsin. İtalya’nın Ragusa şehrinde 11 aylık bir deneyim. Projede eğitimler, kamplar, geziler gibi birçok alanda etkinliklerle geçecek olan ESC projesine. Haydi zaman kaybetmeden bu mükemmel projenin detaylarına geçelim.

Projenin Detayları

Ekim 2023-Eylül 2023 tarihleri arasında İtalya Ragusa şehrinde gerçekleştirilecek olan ESC gönüllülük projesinin amacı farklı kültürlerle tanımak, karşına çıkacak sorunlarla ilgili çözümler bulmak, kırsal alanlarda yaşayan insanlarla şehirdeki yaşayan insanları karşılaştırmak. Bu ESC gönüllülük projesi kapsamında gönüllüler haftada en az 30 en fazla 38 saat çalışmaktadır. Her ay gönüllülerin 2 gün izin yapma hakkı vardır. Bu gönüllülük projesi hakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayınız.

Proje Kapsamında Karşılanacaklar

Gönüllü bir apartman dairesinde kalacaktır. Çift kişilik odalar veya tek kişilik odalarda kalınacaktır. Evin içinde tüm ihtiyaçlar bulunmaktadır. (çamaşır makinası, bulaşık makinası vb.) Kişisel ihtiyaçlarını karşılamak için aylık gönüllüye 150/155 Euro verilecektir. (günlük 5 euro) Proje kapsamında dil eğitimde mevcuttur.

Gönüllü Profili

Gönüllülerin hiç karşılaşmadığı kültürleri tanıyacağı için o kültürlerle alakalı önceden bilgisi olmalıdır. Proje kapsamında sadece kültür tanıma değil eğitimler ve aktiviteler olacağı için gezmeyi seven meraklı gönüllüler aranmaktadır. bazı gönüllü profili ise;

  • Hoşgörülü olmalı, insanlara karşı her zaman güler yüzlü olmalı
  • Temel düzey İngilizce seviyesi
  • Her zaman araştırmacı olmalıdır

Proje tarihi: Ekim 2023-Eylül 2023

Proje Konumu: İtalya, Ragusa

Son başvuru tarihi: 27 Mart 2023 – 23.00

 11 AYLIK UZUN DÖNEM ESC PROJE BAŞVURU LİNKİ İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top