Fransa’da 8 Ay Süren Uzun Dönem ESC Projesi

Yurt dışı için kurduğunuz hayalleriniz artık hayal olarak kalmayacak ESC Gönüllülük Projeleri yurt dışına çıkmanız için bir fırsat, bende bugün size Fransa‘da 8 ay sürecek olan ESC Uzun Dönem Projesi ile geldim. Çeşitli eğitimler alabileceğiniz, bilgi ve birikimler kazanabileceğiniz bir proje. Gelin detaylarına bakalım.

Proje Hakkında

02.05.2023 – 31.12.2023 tarihleri arasında Toulouse/ Fransa‘ da 34 hafta sürecek olan bu projenin amacı; gençlere benzersiz gönüllülük fırsatı sunmak için Uluslararası haraketlilik açısından, fuarlara, atölyelere, yardım standlarına ve kültürel faaliyetlere katılmalarına teşvik etmektir. Bunun yanında yeni oluşturulan Avrupa projelerinin gelişmesinde desteklemesidir.

Proje Kapsamında Eğitim ve Karşılanacaklar

Katılımcı; grup/bireysel olarak toplantılara ve Parcours le Monde ekibini ve diğer gönüllü ekibi karşılama toplantılarına katılacak. Ulusal Ajansın yönettiği varışta seminer etkinliğine, haftalık grup toplantısına, proje bitiminde gözden geçirme toplantısında da bulunacak. Katılımcıya dil eğitimi de verilecektir.

Konaklama , gıda ,ve seyahat masrafları karşılanacaktır. Kalınacak daire veya öğrenci yurtları toplu taşımaya, mağazalara, restoranlara ve kültürel merkezlerine yakın olacaktır.

Katılımcı Profili

ESC Projelerinde genellikle projeye göre katılımcı profili değişmektedir. İstenilen kriterlere uyup -uymadığınızı kontrol edebilirsiniz;

18-30 yaş aralığında:

  • İngilizce seviyesi iyi olan,
  • Bireysel veya grup halinde çalışmayı kolaylaştıracak, azimli ve istekli,
  • Motivasyonu yüksek, açık fikirleri olan gençler başvurabilir.

Proje Hakkında Diğer Bilgiler

Proje Konumu:  Toulouse/ Fransa

Proje Faaliyet Tarihi: 02.05.2023 – 31.12.2023

Son Başvuru Tarihi : 09.04.2023

FRANSA ESC PROJESİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top