Bugün sizlere Danimarka kırsalından bir proje ile geldim. Eğitim konusunda ilgi duyan ve gençlerle vakit geçirmekten keyif alanları bekletmeden detaylara geçelim.

Danimarka’nın Dünyada Eşi Benzeri Olmayan Okulları

Kendi kendini yöneten bu Hıristiyan okulunda yalnızca 15-17 yaşlarında öğrenciler var. 160 öğrencisi olan yatılı okul köklü bir tarihe sahip. Okul özel olmasına rağmen veliler maddi durumlarına göre devlet desteği ile çocuklarını buraya gönderebiliyorlar. Efterskole ise yalnızca Danimarka’da bulunan bir okul sistemi, İngilizce’ye afterschool olarak çevrilen bu kurumlar öğrencilerin ilköğretimlerini tamamladıktan sonra 1 ila 3 yıl arasında devam edebildikleri yerler. Bu eğitim yasa ile zorunlu olmasa da çoğu öğrenci en az bir yılını efterskole’lerde geçiriyor, bu kurumlar öğrencileri alışık olduğumuz matematik, fen, edebiyat gibi alanlardan ziyade dans, müzik, spor, görsel sanatlar, aşçılık, tasarım gibi alanlara yönlendiriyorlar.

Projenin yürütüleceği okulun eski bir görseli

Konaklama – Yemek – Seyahat

Diğer ESC projeleri gibi bu projede de masraflar karşılanıyor. Maalesef proje sayfasında yeterli bilgi verilmediğinden bu konu ile ilgili detaylara erişmek için Ulusal Ajans ve proje yürütücü kuruluş ile iletişime geçebilirsiniz.

Katılımcı Profili

Kuruluş bu proje için 20 yaşını doldurmuş gönüllüler arıyor. Dışadönük ve sosyal gönüllülerle çalışmak isteyen kuruluş adayların iyi bir İngilizce seviyesine sahip olmasına çokça önem veriyor.

📍 Lokasyon: Fårevejle – Danimarka

🗓️ Proje Tarihi: 13.08.2023 – 01.07.2024

Son Başvuru Tarihi: 02.04.2023

DETAYLI BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir