En Kolay Schengen Vize Veren Ülke Hangisi?

En Kolay Schengen Vizesi Veren Ülke

Schengen vizesi almak istiyorsunuz ve en kolay Schengen vizesi veren ülke hangisi merak mı ediyorsunuz? İşte bu yazı tam size göre. Merhabalar ben Kovan ekibinden Umut bugün sizlere Schengen vizesi almanın en kolay olduğu ülkeleri sıralayacağım ve vize konusunda bazı noktalara değineceğim.

En Kolay Schengen Vizesi Veren Ülke Hangisi?

Öncelikle bu listeyi oluştururken döviz kurlarının arttığı, Türkiye’nin göç veren ve Gri Listeye alındığının göz önüne aldık. İşte en kolay Schengen vizesi veren ülke ve almanın kolay olduğu ülkeler.

1- İspanya

Bu listemizin en başında İspanya geliyor. Yüksek turizm oranına sahip olan bu ülke son zamanlarda yapılan başvurulara yüksek oranda olumlu dönmüş ve Schengen vizesi vermiştir. Her ne kadar uzun süreli vize vermiyor olsa da seyahatiniz için yeterli sürede vizeyi verebilecek bir ülke olduğunda güzel bir seçenek.

2- Almanya

Almanya Konsolosluğu özellikle akraba ve arkadaş ziyareti amacıyla seyahat edecek belediye onaylı orijinal davetiye (Verpflichtungserklärung) sunabilen başvuru sahiplerinin vizesini daha kolay onaylayabilmektedir. Ancak belirtmemiz lazım ki üniversitesi sonrası henüz iş hayatına geçiş yapmamış uzun süreli vize taleplerinizin en çok reddeden ülke Almanya’dır.

3- Fransa

Corona virüs öncesi kolay bir şekilde Schengen için onay veren ülke sırasında en başta Fransa gelse de şu an için 3. sırada yerini almış durumda.  Bu sebeple Fransa vizesi Schengen vize geçmişi olmayan, geçerli bir seyahat gerekçesi sunamayan veya tatmin edici düzenli bir gelire sahip olmayan kişiler için zor vize veren ülke arasında yer alır.

4- Yunanistan

Yunanistan her ne kadar vize konusunda kolay bir ülke olarak bilinse de bu bilgi eski bir bilgidir. Aynı zamanda Türkiye’nin komşu ülkesidir. Bu sebeple dikkatlice yapılacak turistik Schengen vize başvuruları Yunanistan Konsoloslukları tarafından daha anlaşılır karşılanmaktadır. Ancak yeni kurulmuş, köklü geçmişi olmayan şirketlerde çalışan, maaşını elden alan ve Schengen vize geçmişi olmayan vatandaşlarımız için Yunanistan Konsoloslukları zor vize veren Konsolosluklar arasında yer alır. Daha kolay vize almak için gençlik değişimlerine katılabilirsiniz ve bunlardan haberdar olmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Gri Liste Nedir?

Gri liste, kara para aklama, yayılma ve terörizmin finansmanına karşı yeterli güvenceye sahip olmayan ülkelerin ilan edildiği bir küresel liste.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top