Fas’ta 7 Günlük Erasmus+ Projesi

Kulaklıklarını takıp, gözlerini kapatıp yeni diyarlara yelken açmayı sevenler için bu mecazi yeni diyarları gerçeğe dökme zamanı. Belki de en eski iletişim araçlarından biri olup da asırların kültürünü notalarının arasında özenle saklamış parçalar bu projeyle daha geniş coğrafyalara yayılıyor. Lafı haddimden fazla uzattığımı düşünerek hemen projenin detaylarına geçiyorum.

Gençlerin Elinden, Gençlerin Dilinden Yüzyılların Melodileri

Her kültürün kendine özgü melodileri, farklı türlerde müzikleri var. Bazı kültürlerin tamamen kendine has müzik türleri bile var, hatta kimisinin kendi enstrümanı var. Fas’ta gerçekleşecek bu projenin amacı ise bu etkinlik için toplanan gençlerin kendi kültürlerinin ritimlerini birbirlerine aktarmaları. Müziğin evrensel dilinin insanları yakınlaştırma gücü bu projede ön plana çıkarılacak. Her ne kadar proje müzik odaklı olsa da bununla sınırlı değil, katılımcılar kültürlerinin danslarını, yöresel kıyafetlerini ve hatta kendi mutfaklarını da tanıtacaklar. Böylelikle bu proje kendi kültürünü tanıtmak isteyenler kadar başka kültürlerle tanışmak isteyenleri de cezbedebilecek.

Konaklama – Yemek – Ulaşım

Masraflar diğer Erasmus+ projelerinde olduğu gibi karşılanmaktadır. Üstüne üstlük Fas, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını vizesiz kabul ettiği için ekstra bir koşuşturmaya da gerek kalmıyor.

Katılımcı Profili

Bu proje için Türkiye’den 1’i grup lideri olmak üzere 6 kişilik bir grup kabul edilecek. Grup üyelerinin her biri için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak veya oturma iznine sahip olmak bir koşul. Bu proje katılımcılardan ön hazırlık bekliyor, kabul alan grubun Fas’a gittiğinde diğer katılımcılarla paylaşacak iki şarkı hazırlamış olması bekleniyor. Şarkıların geleneksel Türk müziğini yansıtması ve/veya Türklere özgü enstrümanların kullanılması da isteniyor. Ayrıca etkinlik dili İngilizce olacağından en az A2 seviye İngilizce de gerekliliklerden.

📍 Lokasyon: Tiznit – Fas

🗓️ Proje Tarihi: 12.05.2023 – 20.05.2023

⏰ Son Başvuru Tarihi: 01.04.2023

DETAYLI BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top