Tunus’ta 30 Haftalık ESC Gönüllülük Projesi

Tunus’ta ekip ruhunu hissedeceğin bir deneyim kazanmak için bu projeyi incelemeni öneriyorum. Çevrendeki insanlara yardım ederken aynı zamanda yeni kişilerle tanışacağın ve kendini geliştireceğin harika bir fırsat. Bu projenin detaylarını aşağıdaki yazıda öğrenebilirsin.

Proje Açıklaması

WeWorld Onlus; dünyanın daha kapsayıcı ve adil olmasında önemli etkiye sahip kız ve erkek çocuklara, gençlere ve kadınlara yönelik çalışmalar yapmaktadır. Olağandışı durumlarla başa çıkmak ve hayatı yaşamaya değer kılmak adına insanlara yardım eder. Fırsatlar sunar ve daha iyi geleceği mümkün kılan programlar düzenler. Tunus’ta bunu gerçekleştirirken oluşturduğumuz ekibin yönetiminde yer alarak sende bizi destekleyebilirsin. Hedefimiz; Libya’da kadınlar, çocuklar, engelliler, ülke içinde yerinden edilenler, göçmenler ve mülteciler dahil olmak üzere en savunmasız gruplara Sağlık ve Sosyal hizmetler sağlamaktır. Proje planını şekillendirme, uygulama, önerileri ve teknik raporları gözden geçirme, dersleri düzenli hale getirme aşamalarında; proje ekibine destek vereceksiniz. Proje yönetme, planlama, denetleme, değerlendirme ve raporlama hakkında bilgi edinecek; hak ve sorumluluk sahibi farklı ortaklarla iletişimin nasıl kurulacağını öğreneceksin.

Konaklama Yemek ve Ulaşım Hakkında

  • Konaklama masrafı ve faturası, ev sahibi tarafından karşılandığı bir dairede kalma fırsatı sunulmaktadır. Aynı zamanda ücretsiz Wi-Fi, yerel sim kartı ve dizüstü bilgisayar sağlanacaktır. Bu daire, bir başka gönüllüyle paylaşımlı olacaktır.
  • Yiyecek, ulaşım ve kişisel harcamaların için harçlık verilecektir.
  • Kendi ülkenden, görevlendirildiğin ülkeye seyahatinin ücreti WeWorld karşılayacaktır.
  • Tüm süreci kapsayan sigortanız (Henner) olacaktır.

Proje Dahilinde Eğitim

WeWorld’un çalışmaları ve politikaları, insani yardımın teknik ve tematik yönleri, Güvenlik ve Güvenlik, rehberlik ve pratik düzenlemeler (vize, sigorta vb.) odaklanacak bir ön hazırlık tanıtımına katılacaksınız. Ülkeye geldikten sonra; programlar, konaklama ve kuruluşuna katkınız hakkında bir tanıtıma katılacaksınız. Proje uygulaması sırasında eğitim fırsatlarına katılmanızı tavsiye ediyoruz. Bunlar çevrimiçi veya ulusal ve uluslararası ortaklarımız tarafından düzenlenecek. Harici kurslar için de küçük bir bütçeniz olacak. WeWorld’ün e-öğrenim platformuna erişiminiz olacak.

Katılımcı Profili

Sosyalleşmeye ve farklı bir kültürü deneyimlemeye hazır ve motive olan, gruba uyum sağlayabilen ve 7 ay boyunca bu ekip içinde çalışabilecek birisini arıyoruz. Önceden benzer alanlarda deneyimin varsa bunlardan bahsetmen avantaj sağlayacaktır. Hizmetlere, istihdama, eğitim fırsatlarına erişimde ekonomik veya diğer engellerle karşılaşıyorsanız ya da uzak bölgelerde yaşıyorsanız; gönüllülük deneyiminizi takip edecek bir hat yöneticisi ve bir mentor tarafından destekleneceksiniz. Proje yönetimi ve uluslararası işbirliği konularında ilginiz varsa çekinmeyin ve kaydolun!

Konum, Zaman ve Diğer Bilgiler

📆 Tarih: 01/04/2024-01/11/2024

🏩 Yer: Tunus, Tunus

✅Son başvuru: 10/03/2024

Humanitarian Volunteer in Project Management in Tunisia | European Youth Portal (europa.eu)

*Bu proje yaygınlaştırma amacıyla paylaşılmıştır. Partner kurumlar veya organizatör
kurum ile herhangi bir bağımız yoktur. www.kovanyouth.com herhangi bir sorumluluk
kabul etmemektedir.
*İlan Sahiplerine: Kaldırılmasını istediğiniz ilanlar için kovangenclikgrubu@gmail.com’a mail atabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top