Hollanda’da 26 Haftalık Uzun Dönem ESC Gönüllülük Projesi

Erasmus + projeleri ve ESC projeleri gençlerin en çok araştırdığı, bilgi sahibi olmak istedikleri ve katılmak istedikleri projeler. Bu yazımızda ise sizlere Hollanda’da 26 haftalık ESC projesinden bahsedeceğiz. Dolu dolu eğitimlerin ve aktivitelerin olduğu, bilgi ve birikimler kazanabileceğiniz muazzam bir uzun dönem ESC projesi. Haydi zaman kaybetmeden detaylara geçelim.

Aktivite Açıklaması

BioArt Village,Hollanda’nın Eindhoven şehrinin merkezinde yer almaktadır. Sürdürülebilirlikle, ekolojiyle ve şehir hayatına doğa ile iç içe yaşamak istiyorsanız bu proje tam size göre. Eindhoven’ın yeşil kalbinde yer alan BioArt Köyü, çiftlik manzaralı, şebekeden bağımsız bir 2. Dünya Savaşı barınak kompleksidir.

BioArt Köyü , toplumsal sorunlar veya sürdürülebilir kalkınma kavramları ve ekolojik habitat ve iklim uygulamaları üzerinde aktif olarak çalıştığımız tam teşekküllü bir projedir. Bu çerçevede insanlar, doğa, sanat, teknoloji ve yeniliğin bir araya geldiği sistemlere doğa ile uyum içinde olan bir bakış açısıyla yaklaşmalıdır.

Yemek, Konaklama ve Ulaşımla İlgili Temel Bilgiler

Ev sahibi dernek, konumun şebeke dışı doğasına bağlı temel konaklama sağlar. Tesis, bisiklet erişimine sahiptir ve şehir merkezinin yakınında yer almaktadır. Birincil gıdalar satın alınır. Bu birlikte yemek pişiriyor, bu nedenle bazı pişirme becerileri gerekiyor. Seyahat masrafları ve ödenek, mali bütçeye kadar Avrupa Dayanışma Teşkilatı’na göre finanse edilir.

Aktivite Sırasında Eğitim

BioArt Köyü’nün faaliyetleri ve projeleri çok yönlü olduğundan, becerileriniz ve yeterlilikleriniz gelişecektir. Projelerle çalışarak kendi kendini idame ettiren uygulamalara ve kavramlara inebilirsiniz; hayvanlara bakmayı öğrenin; projelere ve çözümlere ev mantığı ve uygulamalı yaklaşımla yaklaşın; bahçecilik, tadilat, ağaç işleri vb. Uygulamaları öğrenebilirsiniz. Proje için online dil desteği de mümkündür.

Katılımcılarda Aranan Özellikler

Bu muazzam projeye katılmak bazı kriterler vardır. Bu kriterler sizlerin projeye katılma ihtimalinizi arttırır. Bu proje için katılımcı özellikleri şunlardır:

  • Doğasal olaylara, sürdürülebilirlik konusunda ilgisi olanlar,
  • Hayvanlarla karşı duyarlı ve ilgili olan, onların bakımlarıyla ilgili olanlar,
  • Bahçe işlerini seven, bahçeciliğe ilgi olanlar,
  • Topluma anlamlı bir katkıda bulunmak isteyen herkes bu projeye başvurabilir.

Konum: Eindhoven, Hollanda

Proje Faaliyet Tarihi: 01.02.2023 – 31.10.2023

Son Başvuru Tarihi: 15.06.2023

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top