İsveç’te 52 Haftalık Uzun Dönem ESC Projesi

ESC Projeleri gençler için ilgi çekici olmaya devam ediyor. Gençlerin yurtdışında çeşitli etkinliklere katılıp, aktiviteler yapması ve bu sayede kendilerini geliştirmeleri özgüven kazanmaları açısından pozitif yönde etkili oluyor. Bugün de sizlerle İsveç‘in Jönköping şehrinde 1 Ağustos 2023 ile 31 Ağustos 2024 tarihleri arasında 52 hafta boyunca devam edecek olan bir gönüllülük projesinin detaylarına bakacağız. Hadi gelin detaylara bakalım. 

Proje Açıklaması

Bu projede, Jönköping’deki gençlik çalışmalarına farklı kültürlerden gönüllülerin yardımıyla uluslararası bir bakış açısı getirmek ve Kültür ve Boş Vakit Departmanı‘nın halihazırda devam eden çalışmalarına katkı sağlamak amaçlanıyor. Proje, Jönköping’de bulunan ve toplamda neredeyse 150000 kişiye hizmet eden gençlik merkezlerinde yapılacak.

Bu merkezlerde çocuklar ve gençlerin oluşturduğu farklı yaş gruplarıyla çalışmalar sürdürülüyor, ama genelde 10-19 yaş arası olanlar daha ön planda. Yine bu gençlik merkezlerinde hedeflenen yaş grubuna yönelik olarak, okul sonrası ve akşam aktiviteleri sürdürülüyor. 

Proje Esnasındaki Çalışmalar

Proje süresince katılımcılara gençlik merkezlerindeki günlük işler hakkında bilgi aktarımı yapılacak. Katılımcıların; liderlik ve iletişim yeteneklerini geliştirmesi, iş arkadaşları ve gençlerden oluşan ekiplerde nasıl bir operasyon içinde olması gerektiği gibi konularda kendilerini geliştirmeleri hedefleniyor. Ayrıca katılımcılar İsveç dilinin temellerini öğrenecek, kültürel farkındalıklarını ve kendilerini ifade etmelerini geliştirecekler. 

Katılımcı Profili

Bu muazzam ESC projesine katılmak için bazı kriterler aranmaktadır. Bu kriterler sizin projeye katılma olasılığınızı daha da arttıracaktır. Bu proje etrafında katılımcılarda aranan özellikler ise şu şekildedir;

  • Gönüllü olarak çocuklar ve gençlerle çalışmaya istekli,
  • Gençlik merkezlerindeki aktiviteleri planlama, organize etme, uygulama ve değerlendirmede görev sorumluluğuna sahip olmaktan çekinmeyen, 
  • Uluslararası ekiplerle olduğu kadar kendi kendine de çalışmaya hazır,
  • Farklı kültürler ve yeteneklere karşı açık fikirli ve saygılı olan, 
  • Proje süresince yapılacak olan öğrenme fırsatlarına ilgi duyan ve bunlara katılmaya istekli kişiler. 

Konaklama, Yemek ve Ulaşım

Katılımcılar diğer gençlerle beraber konaklayacağı bir yere sahip olacak ve bir toplu taşıma kartına erişimleri olacak. Her katılımcı kendi odasına sahip olacak. Ayrıca katılımcılara yemek parası ve cep harçlığı sağlanacak.

PROJENİN KONUMU: Jönköping, İsveç

PROJE TARİHLERİ: 01.09.2023 – 31.08.2024

SON BAŞVURU TARİHİ: 23.04.2023

PROJE HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN

INFOPACK İÇİN TIKLAYIN

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart
Scroll to Top