İtalya 7 Günlük Erasmus+ Gençlik Değişimi Projesi

Avrupa Birliği gençlere Erasmus+ programları ile ücretsiz bir şekilde yurt dışına çıkma fırsatları sunar. Erasmus+ programlarının alt dallarından biri olan Gençlik Değişimi Projesi ise bu fırsatlardan biridir. Bugün ise size İtalya’da 7 gün sürecek olan bir Gençlik Değişimi Projesinden bahsedeceğim. Bilgi ve birikimler kazanabileceğiniz bu projenin detaylarını inceleyelim.

Proje Açıklaması

Bu projede, Türkiye, İtalya ve Kuzey Makedonya‘dan gelen gençlerin, bu ülkeler hakkındaki kalıplaşmış düşüncelerini yıkmak, birbirleri hakkında ön yargılarda bulunulmaması gerektiğini göstermek, birbirlerinin kültürlerini öğrenmeleri, birbirleri ile olan iletişim becerilerini geliştirmeleri ve birlik ve beraberlik içinde etkinlikler düzenlemeleri amaçlanmıştır.

Katılımcı Profili

Avrupa Birliğinin düzenlediği bu Gençlik Değişimi projelerinde katılımcı profili projeden projeye göre değişmektedir. Başvurmak istediğiniz projede katılımcılarda aranan özellikleri karşıladığınızdan emin olmalısınız.

Bu projede ise 18-30 yaş aralığında olan, temel seviyede İngilizce bilen, motivasyonu yüksek, proje kapsamında yapılacak olan tüm etkinliklerde aktif olabilecek katılımcılar aranıyor.

Konaklama, Yemek ve Ulaşım Hakkında

Katılımcının seyahatine en erken başlayacağı tarih (25 Haziran) ile en geç bitireceği tarihlerde (5 Temmuz) konaklama, yeme-içme masraflarını kendisi karşılamalıdır. 26 Haziran-4 Temmuz arası tarihlerde konaklama, yeme-içme ve ulaşım masrafları proje kapsamında karşılanmaktadır. Seyahat masraflarının geri ödemesi ise 275 euro‘ya kadar karşılanacaktır. Ayrıca katılımcının seyahat sağlık sigortasına ihtiyacı vardır ve bu sağlık sigortasını kendisi karşılamalıdır. Konaklama, seyahat ve sağlık sigortası hakkında daha detaylı bilgi için INFO PACK‘e tıklayabilirsiniz.

Konum, Zaman ve Diğer Bilgiler

Konum: Catanzaro, İtalya

Proje Faaliyet Tarihi: 26/06/2023 – 04/07/2023

Son Başvuru Tarihi: 31/03/2023

İTALYA 7 GÜNLÜK ERASMUS+ GENÇLİK DEĞİŞİM PROJESİNE BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYINIZ

1 thought on “İtalya 7 Günlük Erasmus+ Gençlik Değişimi Projesi”

  1. merhaba berfin ben itüde mimarlık okuyorum birinci sınıftayım farklı kültürlerden insanlarla etkileşimde bulunmaya açığım ve bunu keyifli buluyorum umarım bu projede de birlikte oluruz temmuzda italya vizem olucak ondan öncesinde çıkarmış olucam oyüzden bu tarihlerde de hali hazırda vizem olucağı için gelmek için hazır olduğumu düşünüyorm ve proje amacına uygun özelliklere sahibim 😊😊

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top