Letonya’da 1 Haftalık Erasmus+ Gençlik Değişimi Projesi

Erasmus+ Gençlik Değişimi programı, gençlerin kültürel anlayışı ve kişisel gelişimi üzerinde derin etkiler bırakan heyecan verici bir deneyim sunan projelerdir. Bu program, gençlerin farklı ülkelerden gelen eşsiz insanlarla tanışmalarına, yeni kültürleri keşfetmelerine ve uluslararası bir ortamda öğrenmelerine olanak tanır. Biz de şimdi sizlerle beraber Letonya’da yapılacak olan bu programlardan birine göz atacağız. 

Program Tanıtımı

Bu program, gençlere kişisel becerilerin etkisini deneyimlemek için bir fırsat sunarak, çalışanların sahip olduğu beceriler ile işverenlerin aradığı beceriler arasındaki farkı göstermeyi hedefliyor. Gençlere, çapraz becerilerin işgücü piyasasındaki önemini anlatmak bu projedeki bir diğer önemli hedef. Buradaki çapraz beceriler; iletişim, takım çalışması, problem çözme, liderlik, zaman yönetimi, duygusal zeka ve kritik düşünme gibi yetenekleri kapsıyor. Erasmus+ programının non-formal eğitim ilkesiyle uyumlu olarak, proje gençlere okulda öğrendikleri teknik beceriler ile deneyimsel öğrenme olarak kabul edilen kişisel beceriler arasındaki farkı öğretmek için düzenleniyor. Problem çözme, topluluk önünde konuşma, zaman yönetimi, empati ve iletişim gibi temaları içeren simülasyonlar, oyunlar, münazaralar ve küçük grup etkinlikleri proje sürecinde yer alıyor. 

Katılımcı Profili

Bu program dahilinde katılımcılarda spesifik bir özellik aranmıyor. Ancak Erasmus+ programlarında genel olarak katılımcıların katıldıkları projelerde, öğrenmeye ve diğer kültürlerdeki gençlerle beraber çalışmaya hevesli olmaları çok değerli bir özellik. 

Konaklama, Yemek ve Ulaşım

Tüm ulaşım, konaklama, yeme-içme ve vize masrafları proje kapsamında karşılanıyor.

Proje Tarihleri: 15.09.2023 – 23.09.2023

Projenin Konumu: Krimulda, Letonya

Son Başvuru Tarihi: Belirtilmemiş

PROJE HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top