İspanya’da 1 Haftalık Erasmus+ Gençlik Değişimi

Hepinize merhabalar, bugün İspanya’da 7 günlük süreyle yapılacak olan bir Erasmus+ projesinin detaylarına beraber bakacağız. 

Proje Detayları

Projedeki temel hedef kırsal kesimdeki genç nüfusun azalması ve buna bağlı olarak bu bölgelerdeki insanların ve kültürlerin giderek kaybolmasıyla mücadele etmek. Bunun yanı sıra katılımcılara, kırsal alanda kendi işlerini kurma fırsatlarını gösterme yoluyla geldikleri yerlerden ayrılmalarını engellemek de bu projenin nihai amaçlarından biri. Bu yolda farklı dinamikler ve oyunlar aracılığıyla gençler arasındaki çevresel farkındalığı artırmak hedefleniyor.

Projedeki Eğitimler

Bu projede gençlere, en bariz ve yaygın sorun olan kırsal kesimdeki kültürün kademeli kayboluşunda, gönüllülük faaliyetlerinin nasıl toplulukları ve hükümetleri etkin olarak güçlendirdiği hakkında farkındalık kazandırmak için eğitim vermek amaçlanıyor. Eğitimler bu konudaki daha önceden yapılmış sunumları içeriyor, sonra bu bilgilerle katılımcıların kültürlerarası ekiplerde donanımlı kişilerin ve gerekli ekipmanların yardımıyla en yaratıcı şekilde çalışmaları desteklenecek. Nihayetinde bu çalışmalar, belgelenip dijitalleştirililecek ve projenin medyadaki etkisini büyütmek için organizasyon sahiplerinin sosyal medya hesapları üzerinden paylaşılacak. 

Katılımcı Profili

Katılımcıların 18-30 yaş arası olmaları ve geçerli pasaport ve vizelerinin olması gerekiyor. Proje dil İngilizce olduğu için katılımcıların bu dili yeterli bir seviyede kullanabilmesi bekleniyor. 

Konaklama, yemek ve ulaşım

Tüm masraflar organizatörler tarafından karşılanacak. Katılımcılar ücretsiz Wi-Fi, toplantı odaları, yemek salonları gibi birçok imkanın olduğu gayet güzel ve konforlu bir hostelde konaklayacaklar. 

📍Projenin Konumu: Iscar, İspanya

📅Proje Tarihleri: 03.05.2023 – 11.05.2023

⏰Son Başvuru Tarihi: 10.03.2023

 

PROJE HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top